صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها
«نظر شما چیست؟» هیسپان:

اعتراضاتی که جان ده ها نفر در نیکاراگوئه را گرفت

برنامه «نظر شما چیست؟» هیسپان تی وی، با پرسیدن نظرات مستقیم مردم، به سراغ بحران و آشوبی در نیکاراگوئه که منجر به کشته شدن ۵۰ نفر شده اختصاص دارد.

به گزارش جهانی خبر از روابط عمومی شبکه هیسپان تی وی، برنامه « نظر شما چیست؟ » (Que Opinas?) در این قسمت، به بحرانی که در نیکاراگوئه اتفاق افتاده می پردازد. پس از تایید یک طرفه دولت نیکاراگوئه بر انجام اصلاحات بر تامین رفاه و امنیت اجتماعی، دانشجویان زیادی برای اعتراض به کم کردن 5 درصدی حقوق بازنشستگان به منظور افزایش حقوق کارمندان و کارگران، به خیابان ها آمدند.
در ابتدا این اعتراضات به شکلی آرام در جریان بود که ماموران امنیتی به طرف معترضان شلیک کردند که 50 نفر از آنها که بیش تر دانشجو بودند کشته شدند که همین مسئله باعث به وجودآمدن موج جدید اعتراضات در سطح کشوری به اقدام دولت اورتگا و کابینه او شد. دولت از این اصلاحات دست کشیده، اما این عمل تنها اعتراضات را شدیدتر کرد چرا که مردم به دنبال صلح از طریق اجرای عدالت هستند
این بحران باعث کم شدن 90 در صدی میزان توریست در کشور نیکاراگوئه شده، به طوری که چهره ی این کشور مبنی بر امن ترین منطقه در آمریکای مرکزی را خدشه دار کرده است.
 خبرنگار برنامه «نظر شما چیست؟» به میان مردم رفته تا با سوالاتی نظر آنها را جویا شود و این مسئله را بیشتر مورد بررسی قرار دهد. « در مورد بحران هفته های اخیر در نیکاراگوئه چه نظری دارید؟»، « فکر می کنید چه کسانی مسئول این بحران هستند؟»، « چه طور می شود این درگیری را حل کرد؟»، « فکر می کنید این اتفاق چه تاثیری بر چهره کشور در عرصه بین المللی دارد؟»، این سوالات محوریت برنامه این هفته «نظر شما چیست؟» هیسپان تی وی را به خود اختصاص داده اند.
برنامه «نظر شما چیست؟» از سوی واحد برنامه و تولید شبکه هیسپان تی وی در تهران به خبرنگار- تهیه کنندگان هیسپان در کشورهای مختلف سفارش داده می شود و آنها با تایید یا پیشنهاد موضوعی خاص، گزارش های خود را تهیه و برای پخش ارسال می کنند.
 برنامه گزارشی «نظر شما چیست؟» بامداد هر دوشنبه (ساعت 1:30 به وقت تهران) به روی آنتن هیسپان تی وی می‌رود و تکرار آن در ساعات 19:30 سه شنبه، 10:03 چهارشنبه و 04:30 پنج شنبه پخش می شود. 
 
 
 

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۸۱۶۴
تاریخ: ۱۳۹۷/۳/۲۰     ساعت: ۱۵ : ۴۶
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۱ خرداد
  • ٧ شوال ١٤٣٩
  • Jun 21 2018