صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها

برنامه تلویزیونی «در حلقه رندان» در ۲۴ قسمت تولید شد

برنامه تلویزیونی «در حلقه رندان» در آیتم‌های متنوع و با محوریت شعر و نثر طنز در ۲۴ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای تولید شد.

به گزارش  جهانی خبر از روابط عمومی حوزه هنری ، امیر کوهپایی، کارگردان برنامه تلویزیونی «در حلقه رندان»، با اشاره به مراحل پایانی تولید این برنامه طنز، اظهار کرد: این مجموعه در 24 قسمت 45 دقیقه‌ای با محوریت شعر، نثر و ادبیات طنز کشورمان تولید شده است.

وی ادامه داد: تیم نویسندگان این مجموعه متشکل از طنزنویسان دفتر طنز حوزه هنری همچون سعید طلایی، علیرضا لبش، مهدی استاد احمد و صابر قدیمی است. این برنامه تلویزیونی ترکیبی است که در هر برنامه چند آیتم طنز ثابت داشته و در هر قسمت یکی از طنزپردازان اجرای برنامه را بر عهده دارد.

این کارگردان کشور همچنین گفت: یکی از آیتم‌های برنامه تلویزیونی «در حلقه رندان»، آیتم «مصاحبه – بازجویی» است. در این آیتم که صابر قدیمی اجرای آن را بر عهده دارد، با شاعران طنزپرداز در فضایی با فرم اتاق بازجویی مصاحبه می‌شود. آیتم دیگر با عنوان «ترجمان مشعشع» است. در این آیتم سعید طلایی اشعار و آثاری از ادبیات کهن فارسی مانند اشعار سعدی را به زبان انگلیسی ترجمه می‌کند.

کوهپایی افزود: آیتم دیگری هم با عنوان «تذکره» ارائه شده است. این بخش از برنامه با توجه به موضوع نوشته و در قالب انیمیشن کات اوت ارائه می‌شود. در آیتم دیگری هم در هر قسمت گزارشگر به سراغ مردم می‌رود و اشعار قدیمی ادبا را در اختیارشان قرار می‌دهد تا مقابل دوربین بخوانند. این آیتم به نوعی در جست‌وجوی این پاسخ است که مردم  تا چه اندازه با ادبیات فارسی آشنا هستند. یکی دیگر از آیتم های این برنامه نیز با عنوان «زنده‌گیری خیش انداز فضای مجازی» است و بر اساس گسترش فضاهای مجازی و در واقع ایرانی شده بخش لایو اینستاگرام است و در هر قسمت علیرضا لبش درباره موضوعی خاص، آموزش طنازانه ای برای بینندگان ارائه می دهد.

وی خاطرنشان کرد: مهمانان برنامه نیز که از طنزپردازان برجسته کشور هستند در هر قسمت، بر اساس موضوع، اجرایی خواهند داشت که شبیه به استندآپ کمدی است. گاهی موضوعات ما، موضوعات متفاوت‌تری است و راجع به موضوعی مانند زرشک، کلاه، پول و ... صحبت می‌شود و از این موضوعات عینی به موضوعات کلی‌تر می‌رسند.

این کارگردان کشور با بیان اینکه پایه و ایده اولیه این برنامه تلویزیونی بر اساس شب شعرهای «در حلقه رندان» حوزه هنری شکل گرفته است، اظهار داشت: تولید این برنامه به پایان رسیده و تا خردادماه تمام قسمت‌ها آماده پخش می‌شود و پس از آن رایزنی نهایی برای پخش این برنامه از یکی از شبکه‌های تلویزیونی صورت می‌گیرد.

گفتنی است، مجموعه تلویزیونی «در حلقه رندان» به تهیه کنندگی احسان کاوه مدیر مرکز مطالعات و تولیدات تلویزیونی و انیمیشن حوزه هنری و با حمایت دفتر طنز حوزه هنری تولید شده است.

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۸۱۸۸
تاریخ: ۱۳۹۷/۳/۲۱     ساعت: ۱۱ : ۵۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۱ خرداد
  • ٧ شوال ١٤٣٩
  • Jun 21 2018