صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها

نوسان قیمت نفت پس از دیدار اون با ترامپ

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۷ سنت افزایش به ۷۶ دلار و ۵۳ سنت رسید.

در حالی که اظهارات وزیر نفت عراق، تردیدها در مورد قطعی بودن تصمیم اوپک مبنی بر افزایش تولید در نشست آتی این سازمان را بیشتر کرده است، قیمت نفت امروز تغییر اندکی را شاهد بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 7 سنت افزایش به 76 دلار و 53 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا هم امروز 14 سنت افزایش داشت و به 66 دلار و 24 سنت رسید.

به گفه تحلیلگران، یکی از علل رشد نسبی قیمت ها، تقویت شاخص ها در بازارهای بورس بوده است. هر 3 شاخص عمده بورس آمریکا روز دوشنبه و در آستانه نشست تاریخی رهبران آمریکا و کره شمالی شاهد افزایش بود. دیگر عامل تقویت جزئی قیمت نفت، نامشخص بودن تکلیف افزایش تولید اوپک بود.

اوپک و متحدانش 18 ماه است که به امید بازگشت ثبات به بازار، تولید خود را محدود کرده اند. این گروه از تولید کنندگان قرار است روزهای 22 و 23 ژوئن در وین دیدار کنند و تصمیم بگیرند که با توجه به کاهش تولید ونزوئلا و احتمال افت صادرات نفت ایران به دلیل تحریم ها، سیاست تولید خود را چگونه ادامه بدهند.

جبار اللعیبی، وزیر نفت عراق گفته، قیمت نفت همچنان مستلزم حمایت و ثبات است و تولید کنندگان نباید در مورد نیاز بازار به عرضه بیشتر «اغراق کنند.» وزیر نفت عراق همچنین «تصمیمات یکجانبه برخی تولید کنندگان نفت بدون مشورت با بقیه اعضای» توافق کاهش تولید را رد کرده است.

به گفته یک منبع آگاه، عربستان، بزرگترین تولید کننده عضو اوپک به این سازمان گفته که تولید نفت خود را در ماه می افزایش داده و به اندکی بیش از 10 میلیون بشکه رسانده است، اما همچنان از مفاد توافق کاهش تولید پیروی می کند.

مشرق/ تسنیم
شناسنامه


کدخبر: ۱۹۸۲۰۲
تاریخ: ۱۳۹۷/۳/۲۲     ساعت: ۱۱ : ۲۲
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۱ خرداد
  • ٧ شوال ١٤٣٩
  • Jun 21 2018