صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
پيوندها
رهبر کره شمالی:

ترامپ پیشنهاد رفع تحریم‌ها را داده است

رهبر کره شمالی بعداز بازگشت به پیونگ یانگ گفت: دونالد ترامپ پیشنهاد برداشتن تحریم‌ها را از این کشور داده است.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی بعداز بازگشت «کیم جانگ یون» رهبر کره شمالی به این کشور اعلام کرد، وی گفته که دونالد ترامپ در دیدار روز سه‌شنبه با او در سنگاپور پیشنهاد برداشتن تحریم‌ها را از دولت کره شمالی داده است.

این در حالی است که این ادعا با آنچه رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر باقی ماندن سختگیری‌های اقتصادی بر روی کره شمالی اعلام کرده، در تناقض است. رهبر کره شمالی گفت: ترامپ گفته که تمرین‌های نظامی ایالات متحده در کره جنوبی را به تعلیق در خواهد آورد.

همچنین «کیم جانگ یون» گفت: ترامپ متعهد به ضمانت‌های امنیتی نامشخصی برای «پیونگ یانگ» و برداشتن تحریم‌ها علیه کره شمالی شده است. البته ترامپ اعلام کرده که تحریم‌ها علیه کره شمالی تا زمانیکه این کشور انبارهای هسته‌ای خود را تعطیل نکند، ادامه دارد.

اما از طرفی هم برخی اظهارت ترامپ اینگونه تفسیر می‌شود که برداشته شدن تحریم‌ها می‌تواند قبل از تکمیل فرآیند کنار گذاشتن فعالیت‌های هسته‌ای کره شمالی در صورتیکه گام‌های برداشته شده برای حسن نیت کافی باشد، انجام گیرد.

البته ترامپ اعلام کرد که امیدوارم این موضوع زود انجام گیرد و واقعا منتظرم تا این تحریم‌ها را کنار بگذارم. بر همین اساس، ترامپ اعلام کرد که «کیم» به صورت جداگانه به او گفته که کره شمالی یک سایت آزمایش موتور موشک را بین برده است.

 

تجارت نیوز/ بلومبرگ انگلیسی

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۸۲۶۳
تاریخ: ۱۳۹۷/۳/۲۳     ساعت: ۱۱ : ۵۴
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۱ خرداد
  • ٧ شوال ١٤٣٩
  • Jun 21 2018