صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

خانم ۸۰ ساله ایرانی نویسنده شد

المیرا اکار خانم ۸۰ ساله ایرانی که این روزها کتاب فیروزه به نویسندگی اش وارد بازار شده درباره شرایط نگارش آن به خبرنگار جهانی خبر توضیح داد.

درمورد خودتان برای آشنایی بیشتر توضیح دهید ؟
المیرا اکار در سال 1317 در شهر بادکوبه پایتخت جمهوری آذربایجان بدنیا آمدم و همان سال به همراه مادرم به ایران آمدم و به همراه پدر و مادرم در شهرهای زیادی از ایران زندگی کردم.

چه انگیزه‌ای شما را نویسنده کرد ؟
هنگامی که بنده بزرگتر شدم و مادرم از سختی‌های زندگی خود و تنهایی‌های خود در ایران با من صحبت میکرد، تصمیم گرفتم که کتابی درمورد زندگی مادرم بنویسم و اسم مادرم که فیروزه است را برای اسم کتاب انتخاب کنم و احساس کردم این وصیتی است از مادرم.این کتاب هم اجتماعی، هم رمانتیک و هم سیاسی است و خواندن کتاب فیروزه را به همه پیشنهاد میکنم

چه کسانی در نوشتن کتاب فیروزه  به شما کمک کردند ؟
هرکس به زبان ، احساس و کار خودش به نحوی به من کمک کرد و بمن انرژی داد.اما برای تدوین کتاب باید از دخترم ژینوس هنرجویی از پسرم سیامک هنرجویی برای ویراستاری کتاب و از دیگر دخترم سوسن هنرجویی برای طراحی جلد کتاب متشکرم.

آیا دوباره کتاب می نویسید؟
 بله کتاب نوشتن را دوست دارم، الان کتابی را شروع کردم، اما این کتاب سختتر از کتاب فیروزه نیست زیرا برای کتاب فیروزه باید به 120 سال قبل برمیگشتم.

در آخر باید بگویم که کتاب هارا نگذارید در کتابخانه ها خاک بخورند زیرا هرچه بیشتر کتابها خاک بخورند به این معنااست که مردم به خرافات و جهل بیشتر علاقه دارند ، عصر امروز عصر تکنولوژی است و برای همگام شدن با عصر امروز باید کتاب خواند.

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۰۳۳۴
تاریخ: ۱۳۹۷/۶/۶     ساعت: ۱۲ : ۲۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ جمعه ۹ اسفند
  • ٤ رجب ١٤٤١
  • Feb 28 2020