صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

جالب است راى میدهم تا دولتها به ما ظلم کنند!!

سوسن صفاوردی: قرار بود با راى مردم دولت هاى در رأس قرار بگیرند ،که امنیت روانى ، اقتصادى، عزت ملى و بین اللملى ملت ها را در سایه مدیریت کارامد و دلسوز ومتعهد تامین کنند.

اکرم جدیدی-اما تورقى در صفحات تاریخ بیانگر حقیقتى تلخ است ،که سردمداران حکومتها  با چشیدن طعم قدرت ، مردم را به ابزارى براى حفظ  قدرت خود تبدیل مى کنند و در واقع مردم در رفتن و امدن حکومت ها  غالبا نقش سیاهى لشکر را پیدا مى کنند .
مردم با ارمان گرایى از همه خطا ها عبور میکنند ، در حالیکه دولت ها در غالب موارد کوچکترین خطاى مردم را که با امید ،امور  خود را به انان سپرده اند ،بر نمى تابندوهر  انتقاد و اعتراض به ناکارامدى امورشان را ، امنیتى جلوه میدهند و مردمى که به انان مشروعیت بخشیده اند را پشت میله هاى زندان و یا بر سر دار مى فرستند ،تا همان قدرتى که با راى انان بدست اورده اند  را از دست ندهند.
ظاهرا ما نیز از این امر مستثنى نیستیم ، و با انکه این ملت برزگوار در مقاطع مختلف عشق به کشورشان  را ثابت کرده اند ،اما از همان  روزهاى اغازین انقلاب گروهى ندانسته و شاید هم کاملا دانسته  عرق ملى را منفى جلوه و  هر انچه به فرهنگ و تاریخ ایران بر مى گشت را سیاه و باطل نشان دادند و اینگونه ما  ماندیم با تصمیم گیرندگان و تصمیم سازانى که غالبا  تا پیش از این  حداکثر در نظریه پردازى دستى داشته بودند و امروز  از نقشه راهى سخن مى گفتند که در مرحله عمل اکثرا برایشان یک ازمون و خطا بود.اینکه مختصات یک جمهورى اسلامى چه بود و جمهورى و اسلام چگونه در یک ظرف مى بایست تعریف و در عمل جارى شود،الگوى تجربه شده  و یا حداقل موفق را نداشت.
حتى اینکه قوانین اسلام در مرحله عمل چگونه باید جارى شود تا منجر به جذب  و هدایت بیشتر شود.
الگوى غربى جمهورى که از همان روز اول منفور اعلام شد ،اگر چه در خیلى از موارد همچون قانون مدارى ، اخلاق شهروندى ، ،اصول شهرسازى رونق اقتصادى ،سیستم بانکدارى (در مقایسه با بانکدارى امروز ما)، و .. ا الگوى موفق ترى را به تصویر کشیده است .الگوى باالصطلاح اسلامى هم که عربستان صعودى بود که فرسخ ها با اسلام فاصله داشت و به حق منفور.
لذا غالب برنامه دولت هاى منتخب  مردم ، در همان مرحله نظریه پردازى تجربه  نشده ، چنان
در مرحله عمل ظاهرا ناموفق بود که هیچ دولتى برنامه دولت قبل را بر نتابید و هرکس از راه رسید،مدعى شد که برنامه خودش درست است و اقدامات قبلى ها غلط.
دولت ها براى عدم موفقیت شعارهاى پر طمطراق انتخاباتى خود ، میدان عمل را به کارزار کشمش سیاسى تبدیل کردند و به مقصر بودن دولت قبلى براى ناکارامدى برنامه هایشان بسنده کردند،تا انجا که امروز عزت ملى ما بواسطه بى ارزش بودن پول ملى حتى در کشورهاى اطراف زیرسوال رفته است.
شاید اگر از روز  اول اینقدر سیاست صفر -صدى سر لوحه استراتژى استقلال قرار نمى گرفت و با هیجان زدگى ناشى از انقلاب عرق به میهن را با نژاد پرستى تعبیر نمى کردند،امروز این سقوط در عرصه پول ملى و به تبع ان عزت ملى با بى تفاوتى
روبرو نمى شد. اینکه دشمن ضربه وارد کند،ماهیت وجودى او براى مغلوب نشدن است ، اما ضربه از خودى خوردن ، به مراتب شکننده تر و مخربتر از دشمن روبرو است.

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۰۳۹۷
تاریخ: ۱۳۹۷/۶/۱۳     ساعت: ۱۶ : ۴۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين
  • ١٠ شعبان ١٤٤١
  • Apr 04 2020