صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

مایع آتش زای زاگرتی اولین مایع آتش زای ایمن دردنیا با افتخار ساخت ایران

سید صادق هاشمی فرد مخترع مایع آتش زای زاگرتی در نشست خبری که صبح امروز در شرکت تجارت همراه کارون با حضور مدیر عامل حمید رضا اسدزاده و خبرنگاران رسانه برگزار شد اظهار کرد:.
مایع آتش زای زاگروتی ، برای اولین بار دردنیا به عنوان یک مایع با سوخت گیاهی و ایمن اختراع و تولید شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه علمی جهانی خبر؛ وی افزود:گیاهی و ایمن بودن از خصوصیات جالب و بارز این مایع آتش زا است  بطوریکه به غیر از چوب و زغال بر روی سطوح دیگر قابل اشتعال نیست یعنی حتی اگر بر روی دستتان  بریزید مشتعل نمیشود واز نظر ایمنی امن ترین مایع  آتش زادر  دنیاست. اما به محض اینکه برروی زغال ، چوب ویا مشتقات چوب ریخته شود با نزدیک شدن کبریت یا فندک مشتعل می شود وحداکثر ظرف دو دقیقه زغال یا چوب را سرخ و قابل استفاده مینماید

وی گفت : یکی از مشکلاتی که وجود دارد با مراجعه به بیمارستان سوانح سوختگی با افرادی برمیخوریم که در اثر استفاده از  الکل و ژل سوخت برای روشن کردن آتش دچار سوختگی شدید شدند و این ماده می تواند دغدغه افراد را در هنگام روشن کردن چوب و زغال مرتفع کرده و در جهت حفظ سلامت افراد مفید واقع شود
وی اضافه کرد: این ماده را با هدف جایگزینی انواع مواد آتش  زا مثل  ژل سوخت، الکل و یا بنزین و یا دیگر مواد تولید شده خطرآفرین که افراد برای روشن کردن چوب و یا زغال از آن استفاده می کنندتولید و روانه بازار نمودیم..
هاشمی فرد ادامه داد:مایع آتش زای زاگروتی به دلیل استفاده از روغن کاج در ساخت آن  فرار نیست و به مرور زمان هم خاصیت خود را از دست نمی دهد و تاریخ انقضا ندارد .
وی بیان کرد: مقدار مصرف آن برای روشن کردن هر کیلو زغال یا چوب بسیار کم ،به طوری که با یک بطری 250 میلی لیتری حداقل 15 کیلو  زغال روشن می شود و از این بابت نسبت به سایر مواد اشتعال زا بسیار  مقرون به صرفه است...
هاشمی فرد عنوان کرد این محصول مفتخر به دریافت رتبه اول  اختراع در جشنواره شیمیدان و دانشمندان جوان کشور شد ...

وی افزود
با همکاری و حمایت شرکت تجارت همراه کارون که در زمینه حمایت از مخترعین و ایده پرداز های ایرانی فعالیت دارد این محصول به زودی وارد بازار می شود.

حمیدرضا اسدزاده مدیرعامل شرکت تجارت همراه کارون در این نشست گفت: تا کنون درخواست های زیادی جهت تولید این محصول در کشور های خارجی داشته ایم اما با افتخار اعلام مینماییم که محصول کاملا ایرانی بوده و فقط به منظور صادرات با هدف ارز آوری برای کشور عزیزمان ایران اعلام  آمادگی کرده ایم.

 

اسدزادده عنوان کرد: در حال حاضر نمایندگی هایی در استانهای کرمان، اصفهان، یزد ، سیستان و بلوچستان و تهران برای عرضه این محصول به بازار فعالیت می کنند.
 

 

انتهای پیام/

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۲۰۳۴
تاریخ: ۱۳۹۸/۱۰/۹     ساعت: ۱۵ : ۱
امتیاز به این خبر:
  • 1
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ شنبه ۱۰ اسفند
  • ٥ رجب ١٤٤١
  • Feb 29 2020