صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

فعالیت شرکت های خصوصی اینترنتی به دلیل موانع قانونی با کشمکش میان شرکت‌های ارائه دهنده این خدمات با شرکت‌های مخابراتی همیشه همراه بوده است

مهندس احمد بیدآبادی کارآفرین نمونه کشوری و مدیرعامل شرکت صبا نت در گفتگو با خبرنگار جهانی خبر در خصوص مسایل و مشکلات پیش روی شرکت هایی اینترنتی، اظهار داشت: یکی از مسایل پیش روی این شرکت ها موانع قانونی است که آنها باید رفع شوند.

گفتگو از احمد حضرتی- سولماز رحیمی- بیدآبادی افزود:  بیشترین مشکلات بدلیل وضع قوانین دست و پاگیرشرکت های مخابراتی داخلی است چرا که با حمایت دولت و هماهنگی با شهرداری و عدم پرداخت هزینه های اضافی به برخی سازمانها ،کمک می شود که بسیاری از مشکلات به خودی خود حل شود.
این کارآفرین نمونه کشوراظهار کرد: شرکت های اینترنتی خصوصی طبق قانون عملأ اجازه ندارند که از برخی امکانات عمومی استفاده کنند و یا حتی بتوانند برخی سرویس های عام المنفعه را به کاربران ارائه دهند.
وی با بیان اینکه وقفه کاری به دلیل کسب مجوز از سازمان ها از جمله شهرداری همچنان وجود دارد گفت: این اواخر با مشکلات بسیاری روبرو شده ایم موانع بسیاری برای کار وجود دارد به طوری که این شرکت  نمی تواند از امکانات موجود کشور  مختلف استفاده کند. که ای امر باعث افزایش هزینه های توسعه گردیده است.
بیدآبادی با بیان اینکه شرکت صبانت از دولت پول نمی خواهد بلکه هماهنگی و حمایت می خواهد افزود:  به نظربزرگترین مشکل، موانعی است که برسرراه شرکت ها وجود دارد و باید سازمان نظام صنفی مشکلات شرکت ها را با دولت مطرح نموده و آن را تا حصول نتیجه پیگیری نماید.
وی با اشاره به این که بیشترین توجه به استارت آپ ها میگردد و مشکلات شرکت های بزرگ به فراموشی سپرده شده است.
بیدآبادی همچنین گفت:  باید برای پرورش و حمایت از استارتاپ های نوآورانه از روزهای اولیه شکل گیری شان تا رسیدن به اهداف و برنامه هایشان در کوتاه مدت و همچنین کمک به تبدیل آن ها به شرکت های بزرگ و تعیین کننده در بازارهایشان در بلند مدت، از تجربیات شرکت هایی که چندین سال در این عرصه فعالیت کرده و تجربه آن را دارند استفاده شود.
وی گفت:  شرکت صبانت چندین استارتاپ دارد که بر روی فروش آنلاین فعالیت می کند و این شرکت بر روی این استارتاپ ها سرمایه گذاری کرده است.
بیدآبادی افزود: کمترشرکتهایی وجود دارند که کاملا خصوصی باشند و همیشه در حال توسعه باشند این در حالیست که بعضی از شرکت ها اگر حمایت دولت نباشد نمی توانند کار کنند واین باعث می شود که ما نتوانیم با این شرکتها رقابت کنیم .پس ساز و کار برای شرکتهای خصوصی که حمایت دولت را نداشته باشند بسیارسخت است.
وی با بیان اینکه شرکت صبانت صد درصد خصوصی است و از هیچ حمایت دولتی برخوردار نیست، اظهار کرد: پس از چهل سال فعالیت در این عرصه هدفم مشخص است و برای رسیدن به هدف همیشه به دنبال راه ها و تکنیک های بودم تا به موفقیت برسم درطول این سالها با کسب تجربه درسیستم دولتی و هم در بخش خصوصی خدا را شاکرم که  توانستم به موفقیت هایی در زمینه آی تی دست پیدا کنم.
مدیرعامل شرکت صبانت گفت: با سرمایه گذاری های بسیار، سعی کردم که تکنولوژی روز دنیا را در کلانشهرها برقرار کنم . این کاررا با شتاب دهنده استارتاپ شروع کردم که امروزه قوانین دست و پا گیر مانع فعالیت های این شتاب دهنده استارتاپ ها شده است.
وی با بیان اینکه مخالف استفاده از نیروی جوان نیستم گفت: جوانها در تصمیم گیریها باید در سطح کارشناسی ارشد و مدیران ارشد از تفکرات و تجربیات افراد با تجربه استفاده کنند.

وی افزود: علی رغم این مشکلات توانسته ایم به عنوان اولین شرکت در کشور سرویس دسترسی اینترنت بر بستر فیبر نوری با سرعتهای بالای 1گیگابیت بر ثانیه در شهرهای تهران، پرند و بوشهر به کاربران نهایی ارائه دهیم. و در صورت حل موانعی که به آن اشاره شد، توانایی و اراده گسترش این خدمات در تمام نقاط مورد تقاضا در تهران و سایر استانها را داریم. قطعا توسعه فیبر نوری از الزامات حرکت به سوی 5G و همچنین دیجیتالی شدن اقتصاد است که در صورت عدم توسعه این بخش سایر اقدامات به نظر به سرانجام مطلوب خود نخواهد رسید.
"   شرکت انتقال داده های نداگستر صبا با نام تجاری صبانت که پیش از به عنوان اولین شرکت خصوصی اقدام به سرمایه گذاری در حوزه فیبر نوری به صورت FTTH و FTTB در شهرهای پردیس و پرند و بوشهر و زنجان نموده بود اقدام به واگذاری سرویسهای فیبر نوری به مشترکین نهایی در شهر تهران نموده است.
با توجه به سرمایه گذاری انجام شده و تکنولوژی مورد استفاده این شرکت اعلام نمود برای اولین بار در کشور، امکان ارائه سرعت اینترنت تا بیش از یک گیگابیت بر ثانیه (1000 مگابیت بر ثانیه) را برای کاربران فراهم نموده است."

بیدآبادی با بیان اینکه ایجاد شغل بالاترین عبادت است گفت: ما می توانیم ازنیروهای جوان و دانشجویان حوزه های مختلف برای ایجاد شغل در کشور استفاده کنیم و کماکان مشغول اشتغال زایی در سطح کشور می باشیم.
بیدآبادی استاد نمونه و از دانشمندان برجسته مهندسی کشوراست وی دانش آموخته رشته طراحی کامپیوتر از کشور آمریکا است. او جزو اولین ایرانی فارغالتحصیل شده در رشته کامپیوتر است. وی حین تحصیل در شرکت اینتل به عنوان طراح کامپیوتر مشغول به کار شد اما علاقه او به انقلاب و کشورش باعث شد تحصیل در مقطع دکترا را رها کرده و به کشورش بازگردد. 
 

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۲۶۲۰
تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۱۳     ساعت: ۱۹ : ۱۹
امتیاز به این خبر:
  • 5
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين
  • ٦ شعبان ١٤٤١
  • Mar 31 2020