صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

تلخی درخت گردو تا ابد در ذهن ها می ماند

فیلم سینمایی درخت گردو ساخته مهدویان اآنچنان تلخ بود که تلخی آن تا ابد در ذهن ها می ماند.

احمد حضرتی- مریم حضرتی- فیلم سینمایی درخت گردو که در چهارمین روز از جشنواره فیلم فجر در سینمای رسانه برای منتقدان و خبرنگاران به نمایش درآمد فضایی حزن انگیز به وجود آورد به طوری که اگر کسی توجهی به انفاقات آن و اشکی برای قهرمان قصه نمیریخت حداقل بغضی در گلویش باقی می ماند.
قصه درخت گردو بر اساس یک داستان واقعی از بمباران شیمیایی سردشت کردستان است . فیلم بصورت داستان روایی از زبان معلم روستا روایت می‌شود و به داستان مردی به نام قادر که دارای دو پسر و یک دختر که هر سه به مدرسه روستا میروند می پردازد. قادر زنی باردار به نام مریم دارد که این خانواده در روستای مرزی کردستان زندگی می‌کنند مادر داستان با فرزندانش زیر درخت گردویی کهنسال روزها را سپری می‌کنند که نزدیک خانه شان هست
مهدویان اگرچه در این فیلم بیش از حد تلخی داستان را به رخ تماشاچی میکشید اما شاید به جرأت یتوان گفت ساخت این فیلم نسبت به دیگر فیلهایی که در ارتباط با بمباران شیمیایی سردشت بهتر بود.
فیلمبرداری ،صحنه ها ،موسیقی  و حتی جلوه های ویژه و بازیگری همه خوب بود به طوری که حتی زمان داستان به چندین سال قبل برمیگشت تمام صحنه ها در آن سال به نمایش گذاشته شد.
انتخاب درست بازی پیمان معادی و مینا ساداتی نقطه قوت فیلم بود. بازی مهران مدیری متفاوت با دیگر بازی هایش بود اما چندان چشمگیر نبود در برخی سکانسها برداشت‌هایی از مهران مدیری بیننده را به یاد علی معلم فقید می انداخت.
بازی گرفتم مهدویان از بچه های داستان عالی بود . گریم ها بی نظیر بود به طوری که اگر در سکانس حمام گرفتن پدر برای فرزندانش و سوختگی بچه ها را تماشایی متوجه نمیشد در این سکانس با قهرمان قصه بخاطر بچه ها اشک میریزد.
به طور کل مهدویان جوانی است که هر فیلمی تا فیلم دیگر تجربیات را کنار هم قرار می‌دهد تا مخاطب خود را راضی نگه دارد.

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۳۷۵۹
تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۱۶     ساعت: ۱۵ : ۲۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين
  • ٦ شعبان ١٤٤١
  • Mar 31 2020