صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور:

فرصتی که برای معلولان می سوزد

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشورگفت: بازنشستگی پیش از موعد برای معلولان در شرکت های خصوصی وجود ندارد.

 دکتر محمدرضا شهبازی در گفتگو با خبرنگار جهانی خبر درباره بازنشستگی پیش از موعد معلولان اظهار کرد: براساس قانون وقتی فرد (کسانی که تحت پوشش تامین اجتماعی هستند) که از طریق تامین اجتماعی بازنشست می شود براساس پیش بینی هایی که شده آن بخش از مبالغی که صندوق بابت بازنشستگی پیش از موعد برای افراد تامین اجتماعی در نظر می گیردرا دولت تامین کند.
مدیرکل دفتر توانمندسازی بیان کرد: سازمان تامین اجتماعی می گوید که چون دولت به ما هیچ مبلغی را نمی دهد ما پیش از موعد را بازنشستگی نمی کنیم.
مدیرکال دفتر توانمندسازی گفت: بازنشستگی پیش از موعد معلولین در حال حاضر برای سیستم های دولتی اجرایی می شود از نظر قانونی باید بدهند که این منابع می خواهد که تامین بازنشتسگی و تامین اجتماعی است که باید پرداخت کند.
وی افزود: این یک امتیاز اجتماعی است که باید به فرد معلول داد درست است که صندوق زیرمجموعه وزارت تعاون است اما یه مقداری غیر دولتی است و خود افراد در صندوق پول می گذارند که بعد از آن خدمات استفاده کنند.
وی با بیان اینکه منابع آن تامین نیست گفت: از نظر قانونی باید منابع را تامین می کردند و کلیت آن این است که شرکت خصوصی به معنایی که موسسه ای یا سازمان تامین اجتماعی بخواهد که بازنشستگی پیش از موعد باشد قبول نمی کنند
شهبازی ادامه داد: اگرمعلولی به صورت خبرنگار در سیستم اداری روزنامه ایران و در اختیار دولت باشد می تواند با توجه به آن شرایط از بازنشستگی پیش از موعد استفاده کند.

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۸۷۵۹
تاریخ: ۱۳۹۹/۲/۳۰     ساعت: ۱۵ : ۳۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير
  • ١٦ ذو القعده ١٤٤١
  • Jul 07 2020