صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

با کمک تشکلها باید تغییرات اساسی در بخش کشاورزی ایجاد کرد

جلسه معارفه مهندس علیرضا غنی زاده معاون وزیر، مدیرعامل و رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی با ۱۳ نفر از مدیرعاملان فدراسیون و تشکلها و اتحادیه های بخش کشاورزی بر گزار شد .

 به گزارش جهانی خبر، غنی زاده در این جلسه اظهار کرد: کشاورزی رکن مهم اقتصادی کشور است و با کمک تشکلها باید تغییرات اساسی در این بخش ایجاد کنیم. باتوجه به تجاربی که در بخش کشاورزی و کمیته امداد دارم و بررسی هایی که نسبت به سازمان داشتم مطمئنم که با همدلی و همیاری تشکلها می توانیم اقدامات موثری داشته باشیم .
دبیر فدراسیون تشکلهای صنایع غذایی کشاورزی ایران نیز در این جلسه ضمن تبریک به غنی زاده گفت: با توجه به سوابق  و تجارب شما با امید زیادی  در این جلسه حضور یافتیم.
 محسن نقاشی گفت: صنایع غذایی کشور از پتاسیل بالایی برخوردار است و ضعفهای مدیران جهاد کشاورزی و یا عدم تلاش و موفقیت آنها نباید به اساس قانون انتزاع خدشه وارد می کرد.
وی بیان کرد: یکی از مطالباتمان و درخواستمان از شما بازگرداندن قانون انتزاع  به جهاد کشاورزی است. امور صنایع غذایی کشاورزی باید تخصصی شود و وزارت صنایع و معادن بهتراست به صنایع خودرو و فولاد و مس و معدن رسیدگی کند  و همچنین غذا و کشاورزی را جهاد کشاورزی و تعاون روستایی مدیریت کند.
نقاشی ادامه داد: سیستم بوکراسی ایجاد شده در جهاد کشاورزی به صنایع غذا یی و کشاورزی صدمات سنگینی وارد کرده است.
وی با ابزار امیدواری برای تغییرات در این عرصه گفت: هر چه سریعتر سعی کنید از سوی وزیر در سال جهش تولید  وضعیت را به نفع تولید تغییر دهید.
دبیر فدراسیون تشکلهای صنایع غذایی کشاورزی ایران اظهار کرد: سابق بر این به راحتی حتی کشاورز می توانست به وزارت جهاد و یا با مدیران ارشد ارتباط برقرار کند اما در این چند سال اخیر متاسفانه مدیران تشکلها هم نمیتوانند با وزیر و حتی مدیران ارشد دیدار داشته باشند . چه کسانی بهتر از تشکلها میتوانند مشاوران تعاون روستایی و جهاد کشاورزی باشند.
وی افزود: فدراسیون با نماینده سازمان فائو در ایران جهت آموزش بخش کشاورزی و صنایع غذای طی دو جلسه به نتایج خوبی رسیده است و نماینده سازمان فائو در ایران از پیگیری های فدراسیون بسیار ابراز رضایت داشتند که متاسفانه باعدم همکاری جهاد کشاورزی طرح مسکوت ماند . از شما در خواست داریم که اجرای قانون بهبود محیط کسب وکار از تعاون روستا پیشقدم باشید و حتما شاهد جهش تولید و رفع موانع تولید  خواهیم بود.
نقاشی ادامه داد: ما واردات بعضی اقلام را لازم میدانیم ولی همانطور که مقام معطم رهبری فرمودند واردات کالاهایی که در کشور تولید و یا امکان تولید دارد باید ممنوع شود.
وی افزود: ما کشورجمهوری اسلامی هستیم ولی در بحث غذای حلال مالزی لیدر دنیا میباشد حتی در دنیا غیر مسلمانان و غیرشیعه انتظار غذای حلال را از کشور مارا دارند که متاسفانه با بی توجهی، مدیریت این امر مهم را از دست دادیم و در این خصوص در حال برنامه ریزی و مذاکره با مراجع و حوزه علمیه هستیم که وضعیت غذای حلال جهان اسلام را اعلام نماییم.
 نقاشی در پایان گفت: فدراسیون تشکلهای صنایع غذایی کشاورزی در جهت ارتقای کیفی و کمی حاضر به خدمت رسانی است.

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۹۲۹۲
تاریخ: ۱۳۹۹/۳/۱۲     ساعت: ۲۲ : ۵۷
امتیاز به این خبر:
  • 1
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير
  • ١٦ ذو القعده ١٤٤١
  • Jul 07 2020