صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

عیدی حسین انتظامی را تلخ نکنید

جهانی خبر- یادداشت: غلامرضا گمرکی- دستور سریع حسین انتظامی سرپرست سازمان سینمایی در مورد ادغام چهار تشکل تهیه کنندگان به یک واحد تهیه کنندگان و به ریاست سید ضیاء هاشمی رئیس جامعه صنفی تهیه کنندگان، عیدی سال 98 بود که انتظامی با صراحت و بدون هیچ گونه تشریفات خاصی صادر نمود. این دستور که مـی توانـد خیلـی از مـوانعـی را کـه تهیه کنندگان با آن روبرو هستند بشرط همدلی و همبستگی با یکدیگر از سر راه خود بردارند. گرچه از ابتدای این دستور اکید، عده ای از تهیه کنندگان که سالها از ساختن فیلم به دلیل دستمزد نجومی بعضی از بازیگران محروم بودند خوشحال و برخی از زیاده خواهان را آزرده خاطر نموده است اما خوشبختانه به هیچ یک از اهالی شریف و صداقت پیشه سینما که پیگیر این دستور حیاتی و خوشایند بودند پوشیده نیست که نگارنده حدود دو سال در این رابطه قلم زدم و با آقایان مهندس حیدریان و دکتر داروغه زاده ملاقات داشتم تا سرانجام این مهم، با پیگیری تنی چند از تهیه کنندگان تحقق گردید. در این رابطه عده ای نگارنده را سرزنش و برخی تشویق و تمجید نمودند. ولی از آنجا که هدف، دورهمی از نوع صمیمی و خالصانه بود و هست عطای بد گویان را به لقایش بخشیدم چرا که هدف و نیت برایم بیشتر ارزشمند بود. اینک با توجه به گذشت 9 سال قبل که جدایی تلخ تهیه کنندگان از یکدیگر، باعث پراکندگی آنها شد به نظر می رسد این بار تهیه کنندگان بخصوص آندسته که متضرر شدند، از گذشته عبرت گرفته و در سایه تفاهم، همبستگی و صداقت مشکلات عدیده سینما را که نیاز به برشمردن آن نیست حل و فصل نمایند که در رأس آن دستمزد نجومی بازیگران است که در افزایش قیمت تهیه یک فیلم سینمایی بسیار تأثیرگذار می باشد. فراموش نکنیم که بنای پرداخت غیرمتعارف دستمزد به بازیگران را سازندگان سریال خانگی رقم زدند که امروز کلیه معادلات سینمایی را بخاطر به جیب زدن پول بیشتر بهم ریخته اند!
مثلاً کارگردانی که یکسال روز و شب برای ساخت یک فیلم سینمایی خون جگر میخورد شاید یک دهم دستمزد بازیگر را دریافت نکند! و این یعنی عین بی انصافی! اینکه چرا اجازه داده می شود چنین روش های غلط و غیرعادلانه ای در سینما اعمال شود تا بعضی بازیگران بخود اجازه دهند چنین ارقام نجومی را دریافت دارند قطعاً پول های بادآورده ایست که مدتهاست نقل محافل شده است و جا دارد نهادهای ذیربط بسیج شده و در مقابل این عمل غیراخلاقی و غیرانسانی و ناعادلانه قد علم نمایند که نگارنده شک ندارد با یک پارچه شدن تهیه کنندگان و همبستگی و اتحادیه صادقانه، این مهم به سرانجام برسد. تردیدی نیست که بزودی طی یک انتخابات اساسی البته بدون لابی‌گری و یارکشی، افراد صالح برگزیده شده و کار خود را آغاز نمایند. شرط انتخابات زمانی عادلانه و منصفانه خواهد بود که دوستان در زمان تکمیل برگ رأی، بالای سر یکدیگر تجمع نکرده و اجازه دهند هر کسی آزادانه به فرد مورد نظر خود رأی بدهد.
بگذارید یکبار برای همیشه انتخاباتی سالم برگزار شود که پایه و اساس آن برگرفته از انسانیت و عدالت باشد. در غیر اینصورت چنانچه خلل یا تقلبی در انتخابات بوجود آید و همه چیز را نقش بر آب نماید، با شناختی که نگارنده از حسین انتظامی دارد، خود شخصاً سکان را بدست گرفته و آنوقت است که همه بایستی زیر چتر وزارت ارشاد قرار گرفته و مطیع و تحت امر ایشان گام برداریم. فراموش نکنیم که کل اهالی سینما، زیر مجموعه وزارت ارشاد هستند و قطعاً وزارت ارشاد حق دارد با قاطعیت از ادامه کار شخص یا اشخاص خاطی جلوگیری بعمل آورد. پس چه خوب است یادبگیریم خود، آقای خودمان باشیم و مشکلات را هر آنچه هست حل و فصل نمائیم. بامید روزی که اهالی سینما از ریز و درشت ، فقیر و غنی به حق خود برسند که در آن صورت خیر و برکت از آن همگی خواهد بود و عیدی حسین انتظامی بکام اهالی سینما تلخ نخواهد شد.
والسلام

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۵۳۳۳
تاریخ: ۱۳۹۸/۱/۲۴     ساعت: ۱۲ : ۲۷
امتیاز به این خبر:
  • 1
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


کيميايي

خيلي سايت خوبي هست خسته نباشيد

۰
۰
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۵ شهريور
  • ١٦ محرم ١٤٤١
  • Sep 16 2019