صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
معاون سابق وزیر ارتباطات:

صنعت گردشگری با فرمول فضای مجازی جلو نمی‌رود

معاون سابق وزیر ارتباطات با بیان اینکه صنعت گردشگری با فرمول فضای مجازی جلو نمی‌رود گفت: در عرصه اقتصادی کلیه بحث‌های اقتصادی تحت تاثیر فضای مجازی قرار گرفته است و فیزیکال و مکان و محوطه تغییر جا می دهد و تنها جایی که باید توسعه پیدا کند و شامل این فرمول نیست صنعت گردشگری است.

به گزارش خبرنگار حوزه سفر و گردشگری جهانی خبر، محمدرضا صدری در جشن پیش از افتتاح هتل ویستریا که با حضور رئیسان هتل‌ها و اقامتگاه‌های گردشگری برگزار شد، اظهار کرد: آنچه را که در هتل ویستریا طراحی شده است از توانایی ایرانیان و جوانانی 30 ساله زبده ای هستند که به اندازه 70 سال تجربه دارند.

وی افزود: این طراحی هتل کار مشترکی جامعه ایرانی و کانادایی است و حدود دو سال و نیم حدود 400 نفر برای ساخت این مجموعه زحمت کشیدند و کمتر از 6 ماه این مجموعه تجهیز شد.

 معاون سابق وزیر ارتباطات با بیان اینکه افق2030 در اقتصاد جهانی است، اظهار کرد: آنچه که ما در عرصه تکنولوژی در 10 سال آینده پیش بینی می کنیم تحولاتی است که نیاز به مکان ندارد و فضای مجازی جای آن را گرفته است و در سال 2030 همه مسائل محقق شده است .

وی ادامه داد: در عرصه اقتصادی کلیه بحث‌های اقتصادی تحت تاثیر فضای مجازی قرار گرفته است و فیزیکال و مکان و محوطه تغییر جا می دهد و تنها جایی که باید توسعه پیدا کند و شامل این فرمول نیست صنعت گردشگری است.

صدری با بیان اینکه صنعت گردشگری هر روز باید توسعه پیدا کند و از فضای مجازی دور باشد؛ گفت: به جهت اینکه جوامع درگیر فضای مجازی هستند و دچار خستگی می شوند تنها گزینه رهایی از این خستگی گردشگری است.

رئیس هتل ویستریا افزود: تا سال 2030 تعداد گردشگران به چند برابر آنچه که در این سالها بوده، می رسد و استراحت انسانها و متخصصان و نیاز شخصی به آنچه که توسعه پیدا می کند برمی‌گردد تا آنجا که می توانند گردشگری را توسعه دهند.

  معاون سابق وزیر ارتباطات اضافه کرد: آنچه که تا امروز آمارها نشان داده است اقتصاد جهان 3/4 دهم درصد غیر مستقیم و 10/4 دهم درصد مستقیم یعنی به طور کل 14 درصد بر روی محور گردشگری می چرخد.

صدری ادامه داد: 8800 میلیارد دلار گردشگری اقتصادی است که 11 درصد شغل دنیا بر اثر گردشگری می گردد. و ما به لحاظ جایگاه گردشگری و جذب توریست در رتبه یازدهمین کشور در دنیا قرار داریم.

وی عنوان کرد: جاذبه های کشور به پشتیبانی صنعت گردشگری است و هتلداران باید به لحاظ همین صنعت حمایت شوند تا مشکل گردشگر برطرف شود.

صدر افزود: یکی از سهل‌ترین و ارزانترین صنعتی که به اقتصاد کشور کمک می کند هنر گردشگری است و باید قوانینی به‌وجود بیاید تا توریست‌ها به کشور بیایند.

وی با بیان اینکه هتل سازی ساختمان سازی نیست گفت: باید کشور به این مسئله توجه کند که هتل‌سازی ساختمان سازی نیست و سرمایه داران فقط به فکر ساخت هتل نباشند چرا که 25 درصد  هتل ساختن ساختمان است و 75 درصد آن تکنولوژی هتلداری است.

صدری با بیان اینکه سعی کردیم در کشور به عنوان اولین‌هایی باشیم که هنر تکنولوژی را از کانادا به اینجا انتقال دهیم ؛ افزود: دلم می خواهند همگان از این دانش ما بهره مند شوند و از تیم‌های طراحی و تکنولوژی منتقل شده به ایران استفاده کنند.

شناسنامه


کدخبر: ۲۳۴۳۸۶
تاریخ: ۱۳۹۸/۶/۴     ساعت: ۹ : ۱۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ دوشنبه ۱ مهر
  • ٢٣ محرم ١٤٤١
  • Sep 23 2019