صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

وضع عوارض ۱۰۰ درصدی آمریکا بر ۲.۴ میلیارد دلار کالای وارداتی از فرانسه

دولت آمریکا اعلام کرد در اقدامی تلافی جویانه تا ۱۰۰ درصد عوارض تنبیهی بر ۲.۴ میلیارد دلار واردات از فرانسه وضع می کند.

دولت آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد تا 100 درصد عوارض تنبیهی بر 2.4 میلیارد دلار واردات از فرانسه وضع می کند که شامل مشروبات الکلی، کیف دستی، پنیر و سایر محصولات می شود. آمریکا ادعا می کند مالیات بر خدمات جدید دیجیتال فرانسه به شرکت‌های فناوری آمریکا آسیب می رساند.

 دفتر نمایندگی تجارت آمریکا اعلام کرد تحقیقات نشان می دهد مالیات فرانسه مطابق با اصول سیاست بین المللی مالیات نیست و بر برخی شرکت‌های آمریکایی تاثیر می گذارد. شرکتهای مثل گوگل، فیس بوک، اپل و آمازون.

رابرت لاینهایزر، نماینده تجاری آمریکا گفت دولت آمریکا در فکر به راه انداختن تحقیقات مشابهی در مورد مالیات بر خدمات دیجیتال استرالیا، ایتالیا و ترکیه هم هست.

وی گفت:« دفتر تجارت آمریکا بر مقابله با افزایش سیاست حمایت از تولیدات داخلی توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا تمرکز کرده است. این سیاست به طور ناعادلانه ای شرکت های آمریکایی را هدف قرار می‌دهد».وی در اظهاراتش هیچ اشاره‌ای به مالیات های دیجیتال در کانادا یا برلین نکرد.

دفتر تجارت آمریکا هیچ تاریخ دقیقی را برای اجرایی شدن عوارض صددرصدی بر محصولات فرانسه مشخص نکرده است.

لیست محصولاتی که آمریکا اعلام کرده، برخی کالاهایی را هدف قرار می‌دهد که از عوارض 25 درصدی آمریکا طی منازعه در مورد یارانه های هواپیمایی اتحادیه اروپا معاف شده بودند.کالاهایی مثل مشروبات الکلی، کیف های دستی و محصولات آرایشی. وضع عوارض برای این کالاها به شرکت بزرگ کالاهای لوکس LVMH و شرکت آرایشی لورال آسیب می رساند.

پنیر گرویر هم از عوارض دفتر تجارت آمریکا در ماه اکتبر معاف شده بود ولی حالا در لیست عوارض صددرصدی بر محصولات فرانسوی به همراه چندین پنیر دیگر قرار دارد.

این یافته ها مورد تایید قانونگذاران آمریکا و گروه‌های صنعت فناوری این کشور است. آنها مدتهاست ادعا می‌کنند که این مالیات‌ها به طرز ناعادلانه ای شرکت های آمریکایی را هدف گرفته اند.

قبل از انتشار گزارش دفتر تجارت آمریکا یکی از مقامات فرانسه گفت:« مالیات بر سرویس های دیجیتال فرانسه شرکتهای  فناوری آمریکا را هدف قرار نداده است و ما از این مالیات بر شرکت های دیجیتال کوتاه نمی آییم».

مالیات 3 درصدی فرانسه بر خدمات  دیجیتالی اعمال می شود که  شرکت های دارای بیش از 25 میلیون یورو درآمد در فرانسه و 750 میلیون یورو درآمد در سراسر جهان، ارائه می دهند.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز،

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۰۸۴۸
تاریخ: ۱۳۹۸/۹/۱۲     ساعت: ۱۰ : ۲۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ بهمن
  • ٢٣ جمادي الثانيه ١٤٤١
  • Feb 18 2020