صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

شیوع ویروس کرونای جدید بازارهای مالی آسیا را کاهشی کرد

با اعلام مرگ چهارمین فرد مبتلا به ویروس کرونای جدید در چین و در حالی که تعداد موارد ابتلا به این بیماری رو به افزایش است، بازارهای مالی آسیا واکنش های منفی ای به این خبر نشان داده اند.

 با اعلام مرگ چهارمین فرد مبتلا به ویروس کرونای جدید در چین و در حالی که تعداد موارد ابتلا به این بیماری رو به افزایش است، بازارهای مالی آسیا واکنش های منفی ای به این خبر نشان داده اند. این در حالی است که صدها میلیون چینی خود را برای سفرهای تعطیلات سال نوی چینی آماده می کنند و احتمالا این بیماری به کشورهای دیگر جهان نیز سرایت خواهد کرد.

مسئولان بهداشت و درمان در کشورهای مختلف جهان اقدامات نظارتی برای جلوگیری از ورود این ویروس به کشورهایشان را تشدید کرده اند و سازمان بهداشت جهانی خواستار برگزاری یک نشست فوری در روز چهارشنبه به منظور بررسی اعلام وضعیت فوق العاده بهداشتی بین المللی شده است. امروز همچنین چین اعلام کرده که این بیماری از انسان به انسان منتقل می شود.

در حالی که سرمایه گذاران فرایند شیوع این بیماری را با شیوع بیماری مرگبار سارس در سال های 2002 و 2003 مقایسه می کنند، ارزش سهام در بازارهای آسیایی امروز شاهد کاهش بود. ویروس سارس که ویروس مرگبار جدید نیز هم خانواده آن است، اولین بار در چین شایع شد و حدود 800 نفر را در جهان به کام مرگ فرستاد.

ارزش یوان چین نیز امروز حدود نیم درصد کاهش داشت و در مسیر بدترین عملکرد روزانه در طی یک ماه اخیر قرار گرفت. سهام شرکت های هواپیمایی و مسافرتی نیز در سراسر آسیا شاهد افت بوده است.

مارگارت یانگ، تحلیلگر موسسه سی ام سی مارکتس در سنگاپور، با اشاره به آغاز تعطیلات سال نوی چینی از روز جمعه گفت: «به دلیل سال نوی چینی، میلیون ها نفر به شهرهای محل تولدشان سفر خواهند کرد و این وضعیت را غیرقابل کنترل خواهد ساخت... احتمالا طی روزهای آینده شاهد افت بیشتر شاخص ها خواهیم بود.»

تعداد موارد تایید شده ابتلا به بیماری روز دوشنبه با رشد بیش از سه برابری به 223 نفر رسیده که اکثر آنها از شهر ووهان در مرکز چین هستند. اما به گفته مقامات مواردی از ابتلا به این ویروس مرموز در پکن و شانگهای نیز دیده شده است. همچنین مواردی از ابتلا به این ویروس در کشورهای تایلند، ژاپن و کره جنوبی نیز مشاهده شده است.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز،

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۲۱۳۳
تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۱     ساعت: ۱۰ : ۴
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين
  • ٦ شعبان ١٤٤١
  • Mar 31 2020