صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

بنیاد برکت ۱۰ هزار و ۲۰۰ خانه و مدرسه ساخت

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) گفت: بنیاد برکت امسال بیش از ۱۰ هزار خانه و ۲۰۰ مدرسه در مناطق محروم احداث کرده است.

محمد مخبر روز سه شنبه در بازدید از طرح بنیاد برکت روستای حیدرآباد مرالی دلفان افزود: محوریت پیگیری طرح های بنیاد برکت اشتغال است اما همزمان با طرح های کارآفرینی به سایر مشکلات مردم نیز توجه دارد. 
وی با اشاره به ایجاد 400 هزار فرصت شغلی توسط این بنیاد طی سال های گذشته بیان کرد: این مشاغل رها نمی شوند و پشتیبانی از آنها همچنان تداوم دارد که امید می رود با این سازوکار بخشی از مشکل اشتغال کشور حل شود. 
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به سرمایه گذاری 30 هزار میلیارد ریالی در مناطق محروم کشور اظهارداشت: این رقم با مشارکت مردم محقق شده است. 
مخبر اضافه کرد: هزینه های نسخه درمانی 60 هزار بیمار سرطانی توسط این بنیاد پرداخت و به همین میزان نیز تسهیلات قرض الحسنه اعطا شده است. 
وی با اشاره به انجام 2هزارعمل کاشت حلزون ادامه داد: درمجموع 25 نوع خدمت توسط بنیاد برکت ارائه می شود که تامین پنج هزار سری جهیزیه، 300 هزار بسته نوشت افزار در مهر امسال و خرید 2 هزار ویلچر برای مناطق محروم بخشی از خدمات این نهاد است. 
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: امروز بدون حضور ایران هیچ تصمیمی در منطقه گرفته نمی شود و این در حالی است که جمهوری اسلامی درون حلقه آتش منطقه قرار دارد و بالاترین و بهترین امنیت در کشور حاکم است. 
مخبر افزود: ایران از نظر سیاسی انسجام بسیارعالی دارد و در حوزه اقتصادی نیز کارهای بزرگی انجام داده است. 
طرح های روستای مرالی شامل کارگاه های خیاطی و واحد های تولیدی و دامداری بوده که با کمک ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و سرمایه گذاری سه میلیارد و 300 میلیون ریال تسهیلات اجرایی شده است. 

 

منبع: ایرنا

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۰۹۸۰
تاریخ: ۱۳۹۷/۱۰/۱۸     ساعت: ۱۴ : ۵۴
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ يکشنبه ۵ خرداد
  • ٢١ رمضان ١٤٤٠
  • May 26 2019