صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

ظرفیت پست‌های برق ایران به ۳۷۸ هزار مگاولت آمپر رسید/ افزایش ۱۴ برابری ظرفیت‌ پست‌ها نسبت به ابتدای انقلاب

ظرفیت پست‌های برق کشور(انتقال، فوق‌توزیع و توزیع) در طول ۴۰ سال گذشته نزدیک به ۱۴ برابر افزایش یافته و از مرز ۳۷۸ هزار مگاولت آمپر گذشته است.

به‌گزارش  جهانی خبر_ وزارت نیرو (پاون)، بخش برق کشور به عنوان صنعتی زیربنایی در طی چهار دهه اخیر توانسته است با توسعه طرح‎‌های انجام شده خود در زمینه‌های مختلف نقش مهمی را در افزایش سطح آسایش و رضایت‌مندی مردم و همچنین توسعه و آبادانی کشور ایفا کند.
نگاهی به فعالیت‌های این صنعت در زمینه احداث پست‌های برق (انتقال، فوق‌توزیع و توزیع) حکایت از آن دارد که ظرفیت پست‌های یاد شده در سال 57 و همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی به حدود 26 هزار و 807 مگاولت آمپر می‌رسید که با همت تلاشگران صنعت‌ برق این رقم در ابتدای دولت یازدهم به حدود 304 هزار مگاولت آمپر و هم اکنون به 378 هزار و 738 مگاولت آمپر رسیده است.
بنابراین در مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید بیش از 74 هزار مگاولت آمپر ظرفیت جدید در میان پست‌های برق کشور ایجاد شده است. همچنین براساس برآورد صورت گرفته ظرفیت پست‌های برق کشور(انتقال، فوق‌توزیع و توزیع) نسبت به ابتدای انقلاب 14 برابر افزایش پیدا کرده است و 100 درصد تجهیزات آن‌ها ساخت داخل است.
برای اطلاع بیشتر از جزئیات اقدامات صورت گرفته خوب است بدانید ظرفیت‌های پست‌های شبکه انتقال و فوق توزیع کشور در ابتدای انقلاب 18 هزار و 477 مگاولت آمپر بوده است که تا ابتدای‌ دی‌ماه سال جاری با افتتاح پست‌های جدید این رقم به 257 هزار و 160 مگاولت آمپر افزایش یافته و در حال حاضر نیز ظرفیت‌های پست‌های جدید انتقال و فوق توزیع که با پیشرفت 85 درصدی در حال ساخت و تکمیل شدن هستند به 9 هزار و 345 مگاولت آمپر رسیده است.
همچنین ظرفیت ترانسفورماتورهای توزیع  نیز در سال 57 حدود هشت هزار و 330 مگاولت آمپر بوده که این رقم هم اکنون از مرز 121 هزار مگاوات آمپر گذشته است.
تعداد ترانسفورماتورهای توزیع هم از 26 هزار دستگاه ابتدای انقلاب به حدود 705 هزار دستگاه رسیده است و تمامی تجهیزات آن نیز ساخت داخل است؛ بنابراین تعداد ترانسفورماتورهای توزیع موجود در کشور نسبت به سال 57 بیش از 27 برابر افزایش یافته است.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۱۱۰۷
تاریخ: ۱۳۹۷/۱۰/۲۶     ساعت: ۱۰ : ۳۶
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۱ مرداد
  • ٢٠ ذو القعده ١٤٤٠
  • Jul 23 2019