صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

افزایش ۱۲۰۰ مگاواتی ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی تا پایان تابستان امسال

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با تاکید بر اینکه تا پایان شهریورماه امسال یک هزار و ۲۰۰ مگاوات به ظرفیت موجود نیروگاه‌های حرارتی کشور افزوده خواهد شد، گفت:‌ بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته ۶۰۰ مگاوات از این ظرفیت جدید در تیرماه و ۶۰۰ مگاوات باقی مانده در مرداد و شهریور وارد مدار خواهد شد

به‌گزارش جهانی خبر_ وزارت نیرو (پاون)، "محسن طرزطلب" با تاکید بر اینکه برنامه تبدیل نیروگاه‌های گازی به سیکل ترکیبی از ابتدای دولت تدبیر و امید به شکل جدی در دستور کار قرار گرفته است، گفت:‌ سال گذشته با تلاش‌های صورت گرفته همکاران صنعت برق، راندمان متوسط نیروگاه‌های حرارتی کشور با افزایش حدود 48 صدم درصدی نسبت به پایان سال 97 برای اولین بار به 38.58 درصد رسید.
وی ادامه داد: راندمان نیروگاه‌های گازی در حالت استاندارد حدود 34 درصد است که با تبدیل این واحدها به سیکل ترکیبی، راندمان‌ آن‌ها نیز به حدود 48 تا 49 درصد خواهد رسید. از دیگر اقدامات مفیدی که در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته موضوع استفاده از نیروگاه‌های جدید راندمان بالای گازی است که راندمان این واحدها در حالت گاز بین 39 تا 40 درصد خواهد بود.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به برنامه این شرکت برای ارتقای واحدهای گازی موجود در کشور، گفت:‌ راندمان نیروگاه‌های گازی کلاس E بین 33 تا 34 درصد است که با ارتقای این واحدها راندمان آن‌ها نیز به حدود 36 تا 37 درصد خواهد رسید.
طرزطلب با تاکید بر اینکه راندمان نیروگاه‌های کشور تا پایان امسال از مرز 39 درصد عبور خواهد کرد، گفت: ‌براساس برنامه ششم توسعه در تلاشیم این رقم را در سال 1400 به عدد 40 درصد برسانیم.
وی با بیان اینکه 92 درصد انرژی ایران توسط نیروگاه‌های حرارتی تامین می‌شود، اضافه کرد: سالانه حدود 36 درصد گاز کشور توسط نیروگاه‌های حرارتی مصرف می‌شود. هر چه بتوانیم با گاز موجود در اختیار توان تولیدی نیروگاه‌ها را افزایش دهیم طبیعتا این اقدام به نفع اقتصاد کشور خواهد بود و می‌توان با صادرات مازاد سوخت باقی‌مانده در این بخش برای کشور درآمدزایی ایجاد کرد.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با تاکید بر اینکه تا پایان شهریورماه امسال حدود یک هزار و 200 مگاوات به ظرفیت موجود نیروگاه‌های حرارتی کشور افزوده خواهد شد، گفت:‌ بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته 600 مگاوات از این ظرفیت جدید در تیرماه و 600 مگاوات باقی مانده در مرداد و شهریور وارد مدار خواهد شد.
طرزطلب با اشاره به اینکه افزایش توان تولیدی واحدهای حرارتی به صورت مستمر ادامه خواهد داشت، تاکید کرد:‌ در تلاشیم با بکارگیری نیروگاه‌های نسل‌نو و تبدیل واحدهای گازی به سیکل ترکیبی بتوانیم بدون افزایش مصرف سوخت نسبت به سال گذشته شاهد ارتقای توان تولید نیروگاه‌های کشور باشیم.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۲۱۲۲
تاریخ: ۱۳۹۹/۴/۴     ساعت: ۱۱ : ۴۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۳ تير
  • ٢٢ ذو القعده ١٤٤١
  • Jul 13 2020