صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
معاون آموزشی دانشگاه اعلام کرد

دانشگاه در تابستان تعطیل نیست/ترم تابستانی نداریم

معاون آموزشی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه امسال برنامه‌ای برای ارائه ترم تابستانی به دانشجویان نداریم، گفت: دانشجویانی که واحدهای عمومی خود در ترم تابستانه دانشگاه‌های معتبر بگذارنند نمره آنها ازسوی دانشگاه تهران مورد قبول است.

به گزارش جهانی خبر، دکتر حسین حسینی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب با تاکید بر اینکه دانشگاه تهران، واحدهای تابستانی ارائه نمی‌دهد، گفت: این دانشگاه بر خلاف سایر دانشگاه‌های دیگر برای تابستان سال جاری واحد تابستانی ارائه نمی‌دهند، زیرا در مجموع ترم‌های تابستانی را ترم‌های موفقی نمی‌دانیم.

وی در ادامه با بیان اینکه برگزاری ترم‌ها تابستانی از نظر ارزیابی کیفیت تحصیلی قابل قبول نیست، تصریح کرد: ترم تابستانی در دانشگاه تهران به جز در موضوعات و موارد خاص ارائه نمی‌شود. چرا که معتقدیم این آموزش‌ها کمتر از دو ماه قابل ارائه است، به همین جهت نمی‌تواند کیفیت آموزشی را رعایت کند. ضمن اینکه مجموعاً دانشگاه‌ها در فصل تابستان در حوزه آموزشی ملزم به فعال بودن نیستند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه این دانشگاه در سال‌های گذشته نیز واحدهای تابستانی ارائه نمی‌داد، گفت: ما در برخی رشته‌ها نظیر ریاضی، فیزیک و غیره یک سری واحدهای مجازی و الکترونیکی ارائه می‌دهیم که این دروس برای دانشجویانی که این دروس را گذرانده ولی موفق نشده‌اند قابل استفاده است. اما همانطور که عنوان شد ارائه دروس در دانشگاه تهران به صورت محدود است.

دکتر حسینی با بیان اینکه دانشجویان دانشگاه تهران می‌توانند از ترم‌های تابستانی دانشگاه‌های دیگر استفاده کنند، گفت: اگر دانشجویان ما دروس عمومی خود را در دانشگاه‌های معتبر دیگر به صورت ترم تابستانی بگذرانند نمره آنها برای دانشگاه تهران قابل قبول است.

وی خاطر نشان کرد: به طور کلی تمامی مجموعه دانشگاه تهران اعم از کتابخانه، آزمایشگاه و غیره در تابستان‌ها فعال هستند و ما واحد تعطیل در دانشگاه نداریم و تمامی فعالیت‌های خود در فصل تابستان ادامه می‌دهیم.

شناسنامه


کدخبر: ۲۲۲۸۶۹
تاریخ: ۱۳۹۸/۴/۳     ساعت: ۸ : ۲۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۷ تير
  • ١٥ ذو القعده ١٤٤٠
  • Jul 18 2019