صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

حماسه اربعین حسینی، فرصتی در تبلور جلوه های خدمت و ایثار در ناجا

نماینده ولی فقیه در استان با تبیین جایگاه فرهنگ عاشورایی در اعتلای عزت و اقتدار ایران اسلامی گفت: خدمت رسانی در ایام سوگواری امام حسین (ع) و یاران باوفایش فرصتی در تبلور نقش و موقعیت ناجا در پهنه گسترده جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش جهانی خبر_ پایگاه خبری پلیس،‌آیت الله"قربانعلی دری نجف آبادی" در مراسم عزاداری کارکنان انتظامی استان مرکزی با قدردانی از زحمات صادقانه کارکنان ناجا در اقصی نقاط کشور بیان داشت: نیروی انتظامی تابلوی نظام و کشور است و نوع عملکرد کارکنان ناجا در تمامی سطوح و رده های مختلف، بازتاب مهمی در ثبات و اقتدار ایران اسلامی دارد.

وی با اشاره به برخی از اقدامات نیروی انتظامی در تامین امنیت مراسم عزاداری سالار و سرور شهیدان،از ایام سوگواری ماه محرم و صفر و اربعین حسینی به عنوان فرصتی برای بارور شدن جلوه های معنویت و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت طلبی یاد کرد و ادامه داد:خدمت رسانی در این ایام فرصتی در تبلور نقش و موقعیت ناجا در پهنه گسترده جمهوری اسلامی ایران است.

امام جمعه شهر اراک در ادامه با بیان برخی از دسیسه های دشمنان علیه نظام اسلامی کشورمان بر بصیرت و هوشیاری مردم و مسئولان تاکید کرد و گفت: ایران اسلامی در آغاز انقلاب در سایه رهبری حکیمانه امام راحل(ره) و در حال حاضر در سایه تدابیر فرزانه مقام معظم رهبری، ملتی بیدار و بصیر و نیروهای مسلح مومن، مکتبی و مقتدر بوده و همواره در برابر جریان های فاسد بین المللی، منطقه ای و مزدوران داخلی و خارجی پرعزت و پرافتخار عمل کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، انسجام در مسیر ولایت را موجب تقویت وحدت ملی و از شاخصه های ملت ایران خواند و با اشاره به بعد عهدی های دنیای غرب در برابر پیمان های خود اظهار داشت: امروزه وظیفه نیروی های مسلح به ویژه نیروی انتظامی در عمل هوشیارانه و در سطح انتظار ملت، بسیار مهم و حساس است و باید با تلاش مضاعف و موقعیت شناسی و تشخیص صحیح و با نگاه پیشگیرانه در برابر مسائل اجتماعی برنامه ریزی داشت.

آیت الله دری نجف آبادی در ادامه به بیان گوشه ای از وقایع قبل از قیام عاشورای حسینی و خباثت امویان نسبت به اهل بیت گفت:هدف اصلی قیام امام حسین (ع) احیای دین اسلام بود و این نهضت،حرکتی عمیق، چندماهیتی و چند لایه بود که در یک سو وجهه عدل،‌ مظلوم خواهی، خدمت به مردم، عمل به امر به معروف و نهی از منکر و در سوی دیگر خیانت کارانی بودند که نه برای مردم و نه اسلام هیچ ارزشی قائل نبودند.

وی در پایان به شاخصه های مهم شیعیان و تمایز آنها در اعتقاد به امامت و عدالت به عنوان اصول دین اشاره و خاطرنشان کرد: پیام عاشورا شناخت تکلیف و عمل به تکلیف است و باید این درس عاشورایی در زندگی شیعیان به خوبی جلوه گر باشد

شناسنامه


کدخبر: ۲۳۵۶۳۷
تاریخ: ۱۳۹۸/۶/۱۷     ساعت: ۱۱ : ۵۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ دوشنبه ۱ مهر
  • ٢٣ محرم ١٤٤١
  • Sep 23 2019