صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش

مراسم اهدای جوایز سومین جایزه سالانه به مهربانی برگزار شد

دارالاکرام مراسم اهدای جوایز سومین جایزه سالانه به مهربانی را با همکاری کمیسیون حقوق بشر اسلامی برگزار کرد.

به گزارش جهانی پرس ؛ این جایزه که با هدف تقدیر و ترویج تلاش‌های ملی برای ارتقای وضعیت، جایگاه و نیز دفاع از حقوق کودکان با همیاری کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران طراحی شده هر ساله همزمان با روز جهانی کودک برگزار می‌شود.
موضوع دو جایزه پیشین به مهربانی تقدیر از برترین تلاش‌های خبرنگاران در حوزه حقوق کودک و نیز تلاش‌های مربوط به تغییر موفق سبک زندگی متناسب با شرایط بحران کرونا با تمرکز بر تحصیل کودکان بود.
مراسم اهدای جوایز سومین جایزه سالانه به مهربانی نیز با موضوع کودکان و فضای دیجیتال روز گذشته در محل ستاد مرکزی موسسه دارالاکرام برگزار شد و به نفرات برتری که از میان نهادهای عمومی حاکمیتی، نهادهای غیردولتی و بخش خصوصی و فعالیت‌های افراد انتخاب شده بودند، جوایزی اهدا شد.
مجموعه فعالیت‌های اجتماعی ویژه کودکان، شبکه‌سازی، رفع نیازهای خود یا خانواده و تعامل با مراجع دولتی یا غیردولتی از جمله معیارهایی بود که هیات داوران در روند انتخاب برترین‌ها مد نظر قرار داد. جنبه ایجابی و مثبت و نیز جنبه سلبی و جلوگیری‌کننده فعالیت‌های صورت گرفته نیز در فرآیند شناسایی فعالیت‌های برجسته مورد ارزیابی قرار گرفتند.
در این مراسم که با حضور مدیرعامل شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه، رضا درمان و نیز دکتر فاطمه قاسم‌زاده، روانشناس و فعال اجتماعی در حوزه حقوق کودک برگزار شد، زهرا فرمانی به خاطر تلاش‌های مجدانه در زمینه ارتقای وضعیت و حقوق فرهنگی و هنری کودکان از جمله کودکان نابینا و ابتکارات ارزشمند در حوزه کودک از جمله ایجاد موزه مجازی بین‌المللی هنر کودک و نیز یاسمن رومینا به دلیل فعالیت در حوزه کودک و فعالیت‌های متنوع برای بهره‌مندی کودکان از ظرفیت‌های دیجیتال و نوآوری‌های مرتبط سومین جایزه سالانه به مهربانی را دریافت کردند.
همچنین موسسه نیکوکاری جامعه یاوری فرهنگی به دلیل ایجاد زیرساخت‌های لازم، تهیه مواد آموزشی و کمک به تولید محتواهای فرهنگی مورد نیاز کودکان از جمله طرح مدرسه مجازی بیا بیاموزیم از برندگان سومین جایزه سالانه بود.
از میان مراجع حاکمیتی و دولتی نیز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ذیل فعالیت‌های ایجابی به دلیل ابتکارات متنوع و فرصت‌شناسی درست و همچنین پلیس فتا به دلیل فعالیت‌های سلبی در مقابله با جرایم و آسیب‌زنندگان به حقوق کودک در فضای مجازی و اجرای تدابیر پیشگیرانه و سیاست‌گذاری‌های جدید در این حوزه موفق به دریافت سومین جایزه سالانه به مهربانی شدند.

 

شناسنامه


کدخبر: ۲۷۷۳۸۰
تاریخ: ۱۴۰۰/۹/۳     ساعت: ۱۶ : ۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۱ يکشنبه ۸ خرداد
  • ٢٧ شوال ١٤٤٣
  • May 29 2022