صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
معاون سازمان میراث فرهنگی

نیازمند آزمایشگاه تخصصی برای هر یک از پایگاه های میراث فرهنگی هستیم

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در هر یک از پایگاه های ملی و جهانی میراث فرهنگی نیازمند یک آزمایشگاهی تخصصی هستیم.

به گزارش جهانی خبر به نقل از خبرنگار ایرنا، این مطلب را محمدحسن طالبیان روز سه شنبه در مراسم افتتاح آزمایشگاه مرمت و نمایشگاه های شاهنامه بایسنقری و هزار و یک شب در مجموعه جهانی کاخ گلستان عنوان کرد.
وی افزود: اکنون در بم، چغازنبیل، تخت جمشید و پارسادگاد آزمایشگاه مرمت ایجاد کرده و تلاش می کنیم تا در سایر پایگاه ها نیز آزمایشگاه، آموزش و کتابخانه تخصصی ایجاد کنیم.
طالبیان ادامه داد: همکاری ما با معاونت فناوری ریاست جمهوری در افتتاح این آزمایشگاه برای اولین بار اتفاق افتاد که این کار در کاخ گلستان می تواند الگوی خوبی برای سایر مراکز باشد و موزه های اطراف را تحت پوشش قرار دهد.
معاون سازمان میراث فرهنگی خاطر نشان کرد: برنامه ای داریم که در آینده نزدیک گیت(درگاه) الکترونیکی کاخ گلستان را به جای ورودی فعلی از (باب عالی) از سمت شمس العماره ایجاد کنیم و در ورودی تالار انتظار و تصاویر تاریخی از این مجموعه را برای زیبابی بصری قرار دهیم.

** 90 تابلوی کاخ گلستان به مرمت فوری نیاز دارد 
رییس مجمع جهانی کاخ گلستان نیز در این مراسم گفت: افتتاح آزمایشگاه برای پایگاه میراث جهانی کاخ گلستان از ضروریات بود.
مسعود نصرتی تصریح کرد: 90 تابلوی این مجموعه نیاز به مرمت فوری دارد که خوشبختانه وجود این آزمایشگاه می تواند از این آثار ارزشمند و دیگر آثار نفیس ایرانی محافظت کند.

** اقتصاد دانش بنیان اولویت کشور 
همچنین دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این برنامه عنوان کرد: افتتاح این پروژه، ثمره همکاری دو نهاد سازمان میراث فرهنگی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که امیدواریم الگوی برای همکاری سایر نهادها شود.
حسین سجادی نیری یادآور شد: اقتصاد دانش بنیان، اولویت کشور برای توسعه است و امیدواریم همانگونه که دولت یازدهم می خواهد، نوآوری و خلاقیت توام با فناوری باعث رقم خوردن عصر جدیدی در اقتصاد کشور باشد.

شناسنامه


کدخبر: ۱۶۲۳۴۰
تاریخ: ۱۳۹۶/۲/۲۶     ساعت: ۱۳ : ۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ يکشنبه ۱ ارديبهشت
  • ١٥ شعبان ١٤٤٠
  • Apr 21 2019