صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
مادر شهید عبدالله عباس زاده در برنامه 'ستارگان پرفروغ'منطقه ۱۰

برای رفتن به جبهه حتی یک روز معطل نکرد

مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۰ پیش از ظهر سه شنبه ۲۹خرداد ماه در برنامه«ستارگان پرفروغ»به دیدار خانواده شهید۱۶ ساله دفاع مقدس'عبدالله عباس زاده دیزجی'رفت و با مادر این شهید والامقام دیدار وگفت وگوکرد.

به گزارش جهانی خبر از روابط عمومی فرهنگسرای عطار نیشابوری ؛ در این دیدار محمد رضا جمالی مدیر فرهنگی هنری منطقه10، به همراه قاسم بهرامی پور، معاون آفرینش و اجرا، افسانه مهاجان رئیس خانه موزه شهیدان اقبالی وکوروش ایلخانی رئیس روابط عمومی فرهنگسرای عطار نیشابوری حضور داشتند.
عصمت حسن پور مادر شهید عبدالله عباس زاده درباره فرزندش گفت: عبدالله 16 ساله بود که به جبهه رفت. هرچقدر گفتیم نرو گوش نکرد. به یکی از همسایه ها گفته بودم من راضی به رفتن عبدالله نیستم، خیلی از این موضوع ناراحت شد، گفت تو آبروی من را بردی، برای همین بی خبر خودش به همراه دوستش بلیط گرفتند و رفتند.
مادر شهید ادامه داد: پنج سال در جبهه بود، دفعه اول خمپاره خورد و از بلندی پرت شد و زانویش آسیب دید، مدتی در بیمارستان بستری بود و عملش کردند وقتی به خانه آمد آنقدر تخم مرغ روی پاهایش گذاشتیم تا بلاخره سرپا شد. یک بار به گوشش ترکش خورد، یکبار هم که در جبهه آپاندیسش ترکید مجبور شدند او را عمل کنند. چند روزی در تهران بستری بود اما به ما چیزی نگفت.
عصمت خانوم درباره رضایت پدر شهید گفت: به پدرش و من چیزی نمی گفت، خودش یواشکی به همراه رضا بالازاده از دوستانش به جبهه رفتند. دوستش الان جانباز است.
مادر از اصرار عبدالله برای حضور درجبهه صحبت کرد و ادامه داد: یکبار که مجروح شد و به تهران آمد یک شب بیشتر در خانه نماند، سری به مادربزرگش در تبریز زد و قصد کرد دوباره به جبهه برگردد، گفتم چرا انقدر عجله داری؟ اول خانواده ات را درست ببین بعد برو، اما سریع گفت می خواهد برگردد.
مادر شهید عباس زاده درباره نحوه شهادت فرزند که از زبان دوستانش شنیده بود گفت: به همراه پنج نفر دیگر برای شناسایی به میان دشمن رفته بودند. ماشین را جایی مخفی کردند و خودشان برای شناسایی رفتند که در بین راه دشمن خمپاره زد، یکی از آنها سرش از بدن جدا شد، عبدالله و یک نفر دیگر شهید شدند و داوود عامری از دوستان عبدالله هم پاهایش قطع شد.
مادر اما در این سال ها تنها داغ نبود عبدالله را ندیده، به علاوه پدر خانواده که سال 85 از دنیا رفت خواهر شهید نیز مدتی پیش به دلیل ابتلا به سرطان فوت کرده است.
وی در پایان عنوان کرد: عبدالله هر زمان که به تهران می آمد کلی وسیله برای جبهه می خرید، یکبار به او گفتم چیزی هم از وسایلی که خریدی برای ما بگذار، گفت نه، این ها برای جبهه است. زمانی که شهید شد پیکرش سه روز در تهران بود و ما خبر نداشتیم تا اینکه یکی از همسایه ها به دخترم خبر شهادت عبدالله را داد.
در پایان این دیدار محمد رضا جمالی، با اهداء لوح سپاس و نشان برنامه "ستارگان پر فروغ" از مادر مکرمه شهید عباس زاده تجلیل کرد.
گفتنی است؛گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام منطقه10 به همراه پاسداشت فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت در قالب دیدار و تکریم خانواده معظم شهدا؛ براساس فرموده مقام معظم رهبری به" تلطف و احوالپرسی از خانواده شهدا" از اهداف برنامه ستارگان پر فروغ است که هر هفته، سه شنبه ها به همت خانه موزه شهیدان اقبالی برگزار می شود.
علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره این برنامه می توانند به نشانی: بزرگراه نواب صفوی (شمال به جنوب)، خیابان کمیل غربی بعداز چهار راه قلیچ خانی؛ خانه موزه شهیدان اقبالی مراجعه کرده یا با شماره تلفن: 66691546 تماس بگیرند.

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۸۳۷۲
تاریخ: ۱۳۹۷/۳/۲۹     ساعت: ۱۶ : ۳۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۹ آبان
  • ١١ ربيع الاول ١٤٤٠
  • Nov 20 2018