صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

رونمایی از کتاب «جایگاه حقوقی و نظارتی مجلس شورای اسلامی» نوشته نسیمی قاضی‌جهانی

کتاب جایگاه حقوقی و نظارتی مجلس شورای اسلامی با حضور مسئولان قضائی، اعضای کانون وکلای مرکز و جمعی از وکلا رونمایی شد.

به گزارش جهانی خبر، کتاب «جایگاه حقوقی و نظارتی مجلس شورای اسلامی» به نگارش حسین نسیمی قاضی جهانی با حضور علما، نمایندگان مجلس، مسئولان قضائی، هنرمندان و جمعی از اعضای کانون وکلای مرکز در مرکز همایش‌های صدا و سیما رونمایی شد.

این کتاب که در ۲ هزار نسخه منتشر شده است، در شش فصل به قوانین حقوقی مربوط به مجلس و نمایندگان می‌پردازد.

نگارنده این کتاب علاوه بر اینکه عضو کانون وکلای مرکز است، مدیرعاملی موسسه حقوقی بین‌المللی دادگستران پویای توانا را برعهده دارد. جهانی پیش از این نیز ۷ اثر حقوقی را منتشر کرده است که از جمله این کتاب‌ها می‌توان به کتاب حقوق متهم در آیین دادرسی کیفری، کتاب کسب و کار، کتاب حقوق مالی و غیرمالی کودکان مشروع و نامشروع و ... اشاره کرد. همچنین کتاب حقوق شهروند نیز هم‌اکنون در حال نگارش است.


قاضی جهانی طی نشستی درباره تفاوت آثارش با دیگر اثرهای حقوقی اینطور بیان کرد:‌ کپی برداری نشدن یکی از تفاوت‌های آثارم با دیگر کتابهای حقوقی است.
وی افزود: در اثر مطالعه نکردن مردم، آگاهی آنها افزایش نمی یابد  و بر همین اساس از حقوقی که مختص آنهاست اطلاع نمی یابند و این کتاب درباره اختیاراتی است که نمایندگان مجلس دارند و به فراکسیون‌ها و وظایف مجلس برمی گردد.
قاضی جهانی ادامه داد: بسیاری از شبکه‌های اطلاع رسانی در رسانه‌ها وجود دارند که که هر کدام تخصصی به موضوعی میپردازند اما متاسفانه رسانه‌ای نیست که به طور مختص به موضوع حقوق می پردازد.
قاضی جهانی گفت: خوشبختانه در این چند سال گذشته در بحث انفورماتیک سایت هایی راه اندازی شد که مردم به راحتی دسترسی به قوانین داشته باشند .
این نویسنده درباره شعبات موسسه حقوقی بین اللملی دادگستران پویای توان اظهار کرد: این موسسه با بیش از ۸ شعبه نماینده در داخل کشور و ۲ شعبه نماینده در خارج از کشور جزو بهترین موسسات حقوقی محسوب می شود.

کتاب جایگاه حقوقی و نظارتی مجلس شورای اسلامی درحال حاضر بین نهادها و مجلس توزیع شده است و قرار است تا قبل از آغاز انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال جاری، کتاب مذکور به توزیع انبوه برسد تا مردم نیز با وظایف نمایندگان آشنا شوند و براساس اطلاعاتی که بدست می‌آورند، بهترین انتخاب را انجام دهند.

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۰۷۸۲
تاریخ: ۱۳۹۸/۸/۲۹     ساعت: ۹ : ۳۲
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


تصاویر مرتبط
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۷ آذر
  • ١٠ ربيع الثاني ١٤٤١
  • Dec 08 2019