صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

یکصد و ده مجری پشت تریبون 'مجری شو'

دومین دوره مسابقه کارگاهی مجری گری و گویندگی 'مجری شو' با رقابت بیش از یکصد شرکت کننده در فرهنگسرای خاتم(ص) برگزار شد.

به گزارش جهانی خبر ازروابط عمومی فرهنگسرای خاتم(ص) در پی استقبال مخاطبان از نخستین دوره مسابقه "مجری شو" که اسفند ماه سال گذشته با حضور گروه کثیری از اقشار مختلف شهروندان برگزار شد و با توجه به درخواست مکرر علاقمندان، دومین دوره این برنامه با هدف استعدادیابی و آموزش مجری گری و گویندگی، پنج شنبه و جمعه، 14 و 15 آذر با جمع کثیری از علاقمندان در سالن "خانه دوست" فرهنگسرای خاتم(ص) برگزار شد.

در آیین افتتاحیه این برنامه که صبح پنج شنبه 14 آذر برگزار شد دکتر محمد صادق دهنادی دانش آموخته مدیریت رسانه و رییس فرهنگسرای خاتم(ص) ضمن خوشامدگویی به شهروندان و پیشکسوتان رادیویی حاضر در مراسم اظهار داشت: عصر حاضر عصر اطلاعات و ارتباطات است، همه رسانه ها برای جذب مخاطب رقابت می کنند و قصد جهت دهی به نگرش و ذائقه و رفتار مخاطبین را دارند. در چنین عرصه ای، رادیو به عنوان رسانه ای فراگیر که برای تامل و تفکر مخاطب قائل است، نقش مهمی در دفاع از فهم او دارد و ارتباط گرمی با شنونده برقرار می کند. ما امروز اساتید مجری گری و گویندگی در  رادیو را به این مکان آورده ایم تا شما شهروندان نیز سهمی از کارکردهای این رسانه قدیمی ببرید.

وی با بیان اهداف ویژه برنامه "مجری شو" به عنوان حرکتی برای افزایش مهارت های ارتباطی شهروندان تاکید کرد: شیوه گفتار و رفتار ما تعیین کننده مناسبات ما با دیگران است و یادگیری مهارت های مربوط به نحوه سخن گفتن و زبان بدن ما می تواند ابزار تسهیل کننده و پیش برنده اهداف ما در زندگی باشد.

دهنادی افزود: ما در برنامه "مجری شو" این امکان را برای علاقمندان به مجری گری و گویندگی فراهم کرده ایم تا استعداد خود را به آزمون بگذارند و علاوه بر یادگیری فنون و مهارت های ارتباطی، مهارت خود را در این آزمون ارزیابی کرده و گام های نخست را در مسیر مورد علاقه شان بردارند.

رییس فرهنگسرای خاتم(ص) ضمن قدردانی از همکاری و مشارکت عوامل کانون "رادیوماها" در برگزاری دوره اول و دوم این ویژه برنامه گفت: تلاش صمیمانه و متعهدانه اساتید رادیو و پیش کسوتان حرفه دشوار و هنرمندانه گویندگی و مجری گری برای شکستن انحصار این عرصه و ورود جوانان به رادیو شایسته تحسین و قدردانی است.

 

همه می توانند تولید کننده پیام رسانه ای باشند

بخش کارگاهی و آموزشی دومین دوره ویژه برنامه "مجری شو" صبح و عصر پنج شنبه ۱۴ آذر در قالب کارگاهی و آموزشی به ارایه تجربیات فرامرز کجویی و ابوالفضل اینانلو دو پیش کسوت رادیویی و مدرس گویندگی و مجری گری اختصاص داشت.

فرامرز کجویی در برنامه کارگاهی نوبت صبح ضمن ارائه توضیحاتی در باره تغییر نقش رسانه ها و تنوع و فراگیر شدن تولیدات رسانه ای در تمام سطوح جامعه تاکید کرد: با دسترس پذیر شدن رسانه ها برای عموم مردم امروزه هر شهروندی می تواند تولید کننده پیام ها و خوراک رسانه ای برای دیگران باشد.

کجویی تاکیدکرد: آموزش دیدگان این دوره ها با عضویت و فعالیت در کانون "خاتم رسانه" در برنامه های فرهنگی و مخاطب محور منطقه در جایگاه مجری و گوینده ایفای نقش خواهند کرد و در تولید محصولات صوتی از استعداد آنها استفاده خواهد شد.

وی در این کارگاه به توضیح و تبیین فنون مجری گری و گویندگی هم چون شیوه های لحن و کلام، ادای صحیح واژه ها، اهمیت زبان بدن و ویژگی های شخصیتی پرداخت.

هم چنین در برنامه کارگاهی عصر پنج شنبه 14 آذر ابوالفضل اینانلو گوینده شبکه جوان به صورت کارگاهی و با مشارکت حاضرین به صورت عملی شیوه های اصولی گویندگی را به علاقمندان آموزش داد.

در این کارگاه های آموزشی، ضمن ارائه الگوهای بهینه گویندگی رسانه ای، اصول آوا شناختی و صدا سازی، زبان و بیان ادبی و همچنین الگوهای ارتباط با مخاطب، شرکت کنندگان برای چالش اجرا در بخش رقابتی آماده شدند.

 

رقابت بیش از یکصد نفر در بخش مسابقه

بخش مسابقه و رقابتی دومین دوره ویژه برنامه مجری شو صبح جمعه 15 خرداد در سالن "خانه دوست" فرهنگسرای خاتم(ص) با حضور بیش از یکصد نفر برگزار و مجید عسگری، ابوالفضل اینانلو، علی جباری، فرامرز کجوئی و مائده باقری مجریان و گویندگان حرفه ای رادیو شرکت کنندگان را در 3 بخش کودک و نوجوان، بزرگسال و حرفه ای ها (برندگان دوره های قبل و مجری های حرفه ای) مورد ارزیابی قرار دادند.

مراسم اختتامیه و معرفی و تقدیر از برگزیدگان دومین دوره ویژه برنامه مجری شو پس از داوری نهایی برگزار و هم چنین شماری از شرکت کنندگان برای شرکت در دوره پیشرفته آموزش گویندگی و مجری گری انتخاب می شوند.

علاقه مندان برای ثبت نام در کانون خاتم رسانه و بهره مندی از برنامه های این کانون می توانند با شماره
تلفن 66207081 و 66214427 تماس بگیرند و یا به نشانی بزرگراه آیت الله سعیدی، خیابان پژاند، بوستان لواسانی، فرهنگسرای خاتم(ص) مراجعه کنند.

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۰۸۶۹
تاریخ: ۱۳۹۸/۹/۱۶     ساعت: ۱۳ : ۲۴
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ دوشنبه ۷ بهمن
  • ١ جمادي الثانيه ١٤٤١
  • Jan 27 2020