صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

تقدیر حجت الاسلام امرودی از پروفسور و هنرمند مشهور آلمانی

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از پرفسور گونتر اوکر هنرمند برجسته آلمانی به منظور برگزاری نمایشگاه «کرنش به حافظ» قدردانی کرد.

به گزارش جهانی خبر از رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، حجت الاسلام میثم امرودی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به مناسبت برگزاری آخرین دوره نمایشگاه «کرنش به حافظ» که توسط آثار پرفسور گونتر اوکر در ایران برگزار می شود قدردانی کرد.
این تقدیرنامه توسط «حسین عالم بخش» نماینده رییس سازمان فرهنگی هنری در جزیره کیش به این هنرمند شهیر جهانی اهداء شد؛ در متن تقدیرنامه آمده است :
«خیز تا بر کلک آن نقاش جان افشان کنیم
کاین همه نقش عجب در گردش پرگار داشت
(حافظ شیرازی)

طراح و هنرمند گرامی
پروفسور گونتر اوکر
هنرهای تجسمی، مرزها را طی می‌کند تا با زبان جهانی تصویر، با ملت ها گفتگو کند و پیام آور صلح، امنیت، آرامش و مهربانی باشد. حضورتان را در کشورمان ارج می نهیم و هنرتان را قدر دانیم.
سلامتی و شادکامی را از درگاه خداوند متعال خواستارم.»

پرفسور گونتر اوکر از سال ١٣٩٥ تا به امروز در ایران، اقدام به برگزاری نمایشگاه آثار خود از غزلیات حافظ کرده است. این هنرمند برجسته آلمانی احساس و برداشت خود را از غزلیات حافظ بر روی بوم به عرصه ظهور در آورده است. گونتر اوکر پس از گوته یکی از هنرمندان غیر ایرانی است که حافظ را از دریچه هنر خود به جهانیان مـعرفی کـــرده است.
یکی از ویژگی‌های این هنرمند، گرایش او به گرفتن مفاهیم از حوزه‌های گوناگون فرهنگی به‌ویژه فرهنگ‌های آسیایی و وارد کردن آن‌ها به جهانِ آثار خود است.
لازم بذکر است در میان این سری از آثار؛ تابلویی هم با نام خلیج فارس خلق کرده تا همچون دیگر مستندات در جای جای این کره خاکى برگه تایید دیگرى باشد بر اصالت نام زیباى خلیج همیشه فارس که براى آیندگان به عنوان مستند غیر فابل انکار تاریخى در ایران و آرشیو اتحادیه اروپا بویژه دولت آلمان به یادگار ثبت و ضبط شده است.
 این هنرمند برجسته سرى شماره یک از ادیشن فارسی از این آثار را به موزه هنرهاى معاصر ایران اهدا کرده که ارزش آن بالغ بر ١٥٠هزار یورو برآورد شده است.
نمایشگاه کرنش به حافظ در جزیره زیبای کیش از تاریخ ١٤ تا ٣٠ بهمن ماه امسال در موزه خلیج فارس میزبان علاقمندان است.

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۳۸۹۲
تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۲۰     ساعت: ۲۲ : ۴۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ جمعه ۹ اسفند
  • ٤ رجب ١٤٤١
  • Feb 28 2020