صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
اخباری از شبکه افق

«ایران نوشت» در مسیر جهش تولید

مستند «ایران نوشت» روایتی از تولید لوازم التحریر ایرانی و بازار آن در داخل کشور، سه شنبه این هفته روی آنتن شبکه افق می رود.

به گزارش جهانی خبر، نامگذاری سال جدید به نام جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب در ادامه نامگذاری های قبلی همچون رونق تولید، گویای حرکتی رو به جلو و سیاست هایی پایدار و توسعه محور برای تحقق این هدف است.

تولیدکنندگان ایرانی موفقیت های بسیاری طی سال های اخیر کسب کرده اند به همین دلیل جهش تولید، گام بعدی آنها خواهد بود.

مستند «ایران نوشت» درباره تولید لوازم التحریر ایرانی طی سال های اخیر ساخته شده است همچنین به بازار مصرف داخلی و خارجی آنها نیز می پردازد.

این مستند ساعت 23 سه شنبه 12 فروردین از شبکه افق پخش می شود.

 

«ابوتراب» و تجربه‌ای متفاوت در لشکر فاطمیون

مستند «ابوتراب» درباره شخصی ایرانی که عضو لشکر فاطمیون بوده، سه شنبه این هفته از شبکه افق پخش می شود.

 

لشکر فاطمیون متشکل از شیعیان افغانستانی است که مأموریت اصلی خود را دفاع از مقدسات مسلمانان و مأموریت ثانویه خود را مبارزه با ظلم در سراسر جهان می‌داند، نیروهایی جهادی که در مسیر دفاع از حرم و مبارزه با تکفیری ها گام در میدان نهادند و مخلصانه در این مسیر ایستاده اند.

با این وجود هستند افرادی از بین ایرانی ها که تمایل دارند در کنار برادران افغانستانی خود بجنگند به همین دلیل هر طور که شده در لشکر فاطمیون عضو شده اند و در این راه یا به شهادت رسیده اند یا مدال جانبازی نصیبشان شده است.

«ابوتراب» مستندی است پیرامون یکی از این مدافعان حرم ایرانی که در لشکر فاطمیون عضویت داشته و یکی از جانبازان این راه مقدس است.

این مستند برای پخش از شبکه افق در روز سه شنبه 12 فروردین ساعت 23:30 در نظر گرفته شده است.

 

واقعیت های مقابله با کرونا در «انارستان» شبکه افق

ویژه برنامه «انارستان» با موضوع واقعیت هایی که در پیشگیری و درمان کرونا باید به آن توجه داشت، امروز روی آنتن شبکه افق می‌رود.

 

با توجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم رعایت مسائل بهداشتی به منظور تقویت جسم و روح و آمادگی بیشتر در برابر این مسئله، ویژه برنامه «انارستان» از سوم فروردین ماه روی آنتن شبکه افق رفته است.

این برنامه با محوریت ارتقاء سلامت جسمانی و روانی در برابر بیماری کرونا هر روز به صورت زنده پخش می‌شود.

گفت‌وگو با پزشکان و متخصصان طب سنتی در مورد شیوه‌های دانش مدرن و کلاسیک و تجارب پزشکی سنتی ایرانی برای تقویت جسم و روح و آمادگی فیزیکی و روانی برای مقابله با کرونا و همچنین پلی بک‌هایی با موضوعات مختلف از جمله رعایت اصول بهداشتی، بخش‌های گوناگون این برنامه را تشکیل می‌دهند.

در برنامه امروز با موضوع واقعیت هایی که در پیشگیری و درمان کرونا باید به آن توجه داشت، دکتر رضا منتظر پزشک محقق در طب سنتی حضور می یابد.

سید مهدی حسینی تهیه‌کننده و سینا هوشمندی‌نژاد مجری «انارستان» هستند.

زمان پخش این برنامه هر روز ساعت 14:30 است.

 

 

 

 

داستان «پاپلی» در شبکه افق روایت می شود

مستند «پاپلی» درباره زندگی خانواده ای مازندرانی در جنگل و قصه دختر این خانواده، سه شنبه 12 فروردین از شبکه افق پخش می شود.

 

«پاپلی» به زبان مازندرانی به معنای پروانه و این فیلم برشی از زندگی خانواده ای در شمال کشور است که پدر این خانواده ۲۵ سال پیش بر اثر حادثه ای از درخت سقوط می کند و قطع نخاع می شود. او برای چیدن شاخ و برگ برای احشام خود از درخت بالا رفته بود اما این اتفاق برای او افتاد و خانواده این شخص در طول این سال ها از او نگهداری می کنند.

در زبان مازنی «پاپلی» به معنای پروانه است و این فیلم به روایت زندگی خانواده‌ای می‌پردازد که پدر آن‌ها 25 سال پیش بر اثر حادثه‌ای قطع نخاع شده و دختر و مادر خانواده از وی نگهداری می‌کنند.

‎ این خانواده در مزرعه‌ای در دل جنگل زندگی می‌کنند و دختر خانواده با وجود این که خواستگاران زیادی دارد، به دلیل مراقبت از پدر و مادرش حاضر به ازدواج نیست.

«پاپلی» برای پخش از شبکه افق در روز سه شنبه 12 فروردین ساعت 18 در نظر گرفته شده و تکرار آن هم ساعت 4 بامداد روز بعد روی آنتن می رود.

 

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۷۵۴۰
تاریخ: ۱۳۹۹/۱/۱۲     ساعت: ۱۹ : ۵۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ پنج شنبه ۸ خرداد
  • ٥ شوال ١٤٤١
  • May 28 2020