صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
در نشستی مجازی با اصحاب رسانه؛

جزییات جایزه کتاب ماه و سال کانون اعلام شد

دبیر جایزه «ماه و سال» کتاب کودک و نوجوان در نشستی مجازی با خبرنگاران و اصحاب رسانه چگونگی انتخاب و اهدای جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان را در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تشریح کرد.

 به گزارش جهانی خبر از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مصطفی رحماندوست در این نشست با ابراز خرسندی از شکل‌گیری دوباره این جایزه در کانون گفت: انتخاب کتاب سال در کانون قدمتی به اندازه عمر این مجموعه دارد و همواره از آغاز فعالیت کانون، کتاب‌های منتشر شده در طول سال در کمیته‌ای بررسی و برترین‌ها انتخاب و به مراکز و کتاب‌خانه‌ها راه می‌یافت.

وی ادامه داد کمی بعدتر این رویداد به شکل دوسالانه برگزار و تعداد جایزه‌های بیشتری در بخش‌های مختلف به پدیدآورندگان اهدا می‌شد تا این‌که از جشنواره کتاب کودک و نوجوان فرزندی به‌نام فهرست کتاب‌های مناسب متولد شد و سازمان‌های فرهنگی دولتی و انجمن‌های غیر دولتی هر سال اقدام به انتشار فهرستی از کتاب‌های مناسب می‌کردند.

دبیر جایزه ماه و سال کتاب کودک و نوجوان اضافه کرد: اما متاسفانه در ۷ سال اخیر این چراغ خاموش شد و امروز بسیار خوشحالیم که دوباره این رویداد به شکلی تازه‌تر قرار است در کانون - که مجموعه‌ای مورد اعتماد خانواده‌هاست - برگزارشود و اطمینان داریم که نویسندگان، شاعران، ناشران، کودکان و نوجوانان و... نیز از این اتفاق خرسند خواهند شد.

رحمان‌دوست در ادامه این نشست رسانه‌ای به بیان مراحل و چگونگی برگزاری این رویداد پرداخت و افزود: هر ماه کتاب‌هایی که به دبیرخانه می‌رسد از سوی هیات انتخاب بررسی و برترین‌ها برای داوری انتخاب می‌شود و در نهایت هیات داوران یک کتاب را به عنوان برتر ماه معرفی می‌کنند در حال حاضر ۱۳۷۰ عنوان به دبیرخانه رویداد ارسال شده است که امیدواریم این تعداد با مراجعه حضوری و ثبت در سامانه رویداد به‌تدریج افزایش پیدا کند.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۲۲۰۲
تاریخ: ۱۳۹۹/۴/۹     ساعت: ۱۳ : ۵۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۳ تير
  • ٢٢ ذو القعده ١٤٤١
  • Jul 13 2020