صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش

'الهیه'؛ ترویج مفاهیم نهج البلاغه و خطبه همام روی موج رادیو

برنامه 'الهیه' که سحرهای ماه مبارک رمضان روانه آنتن می شود با بیانی روان به نشر مفاهیم نهج البلاغه می پردازد.

به گزارش جهانی پرس از روابط عمومی معاونت صدا، مینا نیکانیک، تهیه کننده برنامه سحرگاهی رادیو تهران با اشاره به محور انتخاب موضوع های برنامه الهیه گفت: محور انتخاب موضوع برنامه الهیه رادیو تهران، حکمت های نهج البلاغه، خطبه همام و همچنین نامه 31 امیرالمومنین به فرزندشان امام حسن (ع) است. الهیه سعی دارد با بیانی روان به نشر مفاهیم نهج البلاغه بپردازد. در این برنامه صفات پرهیزکاران را توصیف می‌کنیم.
وی معتقد است: برنامه از نوآوری های خاصی برخوردار است. موضوع برنامه در آیتم "علی نامه" مطرح، در آیتم "حدیث نو شدن" تبیین و در آیتم "بخوان باران" تفسیر می شود.در بخش کارشناسی موضوع برنامه کاملا بررسی و مصداق های اجتماعی آن ذکر خواهد شد.
تهیه کننده برنامه با بیان بخش های دیگر افزود: بخشی با عنوان"علی نامه" طراحی شده که ذکر خطبه مذکور از نهج البلاغه که موضوع برنامه از آن برگرفته شده است."بخوان باران" ترکیبی از سخنان بزرگان دینی و مذهبی، آیات عظام و مراجع تقلید و شهدا همراه با تصنیف، شعر، تواشیح، ادعیه و آیات مرتبط با موضوع قرآن کریم  و موضوع برنامه است. "رهنامه آسمان"، وعده های خداست در قرآن با ذکر آیه و ترجمه آن با تفسیر حجت الاسلام مهدویان و "حدیث نو شدن"تبین ادبی موضوعی همراه با اشعار بزرگان ایرانی مرتبط با موضوع است.
از دیگر بخش های برنامه الهیه می توان به "به نام جانان" اشاره کرد که به برکت نام شهدا هر روز با صدای یک شهید به استقبال دعای سحر می رویم."با خدا حرف بزن" بخش گزارشی نیایش های دلی مردم ترکیب شده با تصنیف و دعاست."سحرگاهان" با دعای پر فیض سحر به استقبال اذان صبح به افق تهران می رویم که این بخش حاوی ادعیه های ماه مبارک رمضان و همچنین تفسیر دعاهای روز ماه رمضان توسط مرحوم آیت الله مجتهدی است.
 برنامه الهیه رادیو تهران سحرهای ماه مبارک رمضان به گوینده رضا خضرایی ساعت ۴ تا ۵:۳۰ از موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز تقدیم مخاطبان می شود.

شناسنامه


کدخبر: ۳۵۷۶۱۶
تاریخ: ۱۴۰۳/۱/۱۱     ساعت: ۱۵ : ۲۴
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۳ دوشنبه ۱ مرداد
  • ١٥ محرم ١٤٤٦
  • Jul 22 2024