صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
تهیه کننده رادیو قرآن مطرح کرد:

حضور قاریان تراز اول و بین المللی در رادیو قرآن

تلاوت اذانگاهی لحظات افطار را به صورت زنده از ویژه برنامه «صدای نیایش» با حضور قاریان تراز اول و بین المللی که به همراه خانواده خود مهمان برنامه هستند، از رادیو قرآن بشنوید.

به گزارش جهانی پرس از روابط عمومی معاونت صدا، فاطمه قاسم آبادی تهیه کننده رادیو قرآن درباره برنامه صدای نیایش که به مناسبت ماه مبارک رمضان لحظات افطار روی آنتن می رود، گفت: با توجه به فضای ماه مبارک رمضان و سیاست شبکه، تاکید ما در این برنامه الهام گرفتن از معارف و قرآن است و از اصلی ترین مباحثی که سعی داریم با توجه به تقارن بهار قرآن و بهار طبیعت در برنامه دنبال کنیم، موضوع صله رحم، دورهمی، سفره های ساده و دور از تجملات افطاری، ایجاد فضای نیایشی و مناجاتی برای مخاطبان در لحظه های ناب افطار و آشنایی و انس بیشتر با کلام الله مجید و معارف آن ...است.
وی با اشاره به بخش های مختلف برنامه افزود: آیتمی با عنوان "مأذنه" با هدف معرفی مساجد شاخص و تراز پخش می شود‌. در این بخش هر شب به معرفی یک مسجد از یک استان می پردازیم. آیتم "یک صفحه ترتیل" برای انس بیشتر مخاطبان با قرآن کریم، هر روز یک صفحه تلاوت ترتیل پخش می کند. آیتمی با عنوان "با قرآن در فضای مجازی" طراحی شده که به معرفی فعالان فضای مجازی می پردازد که در این عرصه با تولید محتوای قرآنی ورود کرده اند. 
از دیگر بخش های این برنامه سخنان بزرگان و فرازهای ناب تلاوتی، "افتتاح عاشقی" بیان ادبی از دعای افتتاح، "خدا چی میگه" بخش کارشناسی احکام که هر روز یکی از احکام شرعی این ماه شریف بیان می شود. بخش "پای درس آیه ها"بخش کارشناسی که هر روز یک آیه کاربری مورد بررسی قرار می گیرد. تلاوت اذانگاهی به صورت زنده با حضور قاریان تراز و بین المللی که به همراه خانواده خود میهمان برنامه هستند.
قاسم آبادی در ادامه با بیان مهم ترین بخش برنامه افزود: حضور خانواده های قرآنی در برنامه با توجه به اهمیت خانواده است. مشخصه اصلی این برنامه هم حضور خانواده های قاریان و حافظان قرآن و پرداختن به معارف عالیه قرآن است.مخاطب هدف برنامه خانواده ها هستند که در رنج های مختلف سنی هستند و به همین منظور هر روز در برنامه از  یک خانواده قرانی دعوت به عمل می آید.

شناسنامه


کدخبر: ۳۵۷۶۱۷
تاریخ: ۱۴۰۳/۱/۱۱     ساعت: ۱۵ : ۲۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۳ دوشنبه ۱ مرداد
  • ١٥ محرم ١٤٤٦
  • Jul 22 2024