صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
رییس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو اعلام کرد:

برنامه وزارت بهداشت برای ورود ۲ واکسن جدید به طرح واکسیناسیون/ لزوم توجه مجلس به بودجه وزارت بهداشت

رییس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه مهمترین مساله در مورد ورود واکسن‌های جدید به طرح واکسیناسیون، تامین منابع مالی است، گفت: در صورت تخصیص منابع مالی مناسب به وزارت بهداشت، ۲ واکسن 'پنوموکوک' و 'روتا ویروس' وارد طرح واکسیناسیون کشوری می‌شوند.

به گزارش جهانی خبر از وبدا، علی واشقانی با تاکید بر اینکه طرح واکسیناسیون نیازمند تامین منابع مالی پایدار است، اظهار داشت: به دلیل اینکه نمی‌توان پس از آغاز طرح واکسیناسیون یک نوع واکسن، آن را متوقف کرد، باید پیش از اجرای آن، از تامین مستمر منابع، اطمینان حاصل شود.
وی افزود: آخرین تغییر در برنامه واکسیناسیون کشور، تبدیل واکسن سه‌ظرفیتی (دیفتری، کزاز و سیاه‌سرفه) به 5 ظرفیتی (دیفتری، کزاز، سیاه‌سرفه، هپاتیت ب و هموفیلوس آنفلوانزا تیپ ب) بود که در اواخر سال 93 صورت گرفت و ازآن ‌پس، تغییر خاصی در طرح واکسیناسیون کشور رخ نداده است.
رییس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو با بیان اینکه سازمان بهداشت جهانی اضافه شدن 2 واکسن "پنوموکوک" و "روتا ویروس" را به طرح واکسیناسیون توصیه کرده است، گفت: بر این اساس، وزارت بهداشت ورود واکسن روتا برای جلوگیری از ابتلا به نوعی اسهال و پنوموکوک برای ذات الریه را در برنامه خود دارد که برای ورود آن به شبکه واکسیناسیون، تامین منابع مالی ضروری است.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری با تخصیص 100 میلیون دلار برای تولید این 2 واکسن موافقت کردند، تصریح کرد: این اعتبار در اختیار شرکت هایی که در این حوزه فعالیت دارند، قرار گرفته است، اما پروسه تولید واکسن زمانبر بوده و از طرفی برای تداوم اجرای آن، نیازمند حمایت همه جانبه مجلس و نهادهای مرتبط است

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۹۸۲۱
تاریخ: ۱۳۹۷/۱۰/۹     ساعت: ۸ : ۳۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: فناوری       زیرسرویس: فناوری
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۱ مرداد
  • ٢٠ ذو الحجه ١٤٤٠
  • Aug 22 2019