صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
معاون آموزشی وزارت بهداشت عنوان کرد:

اختصاص ۳۰۰۰ میلیارد تومان در بودجه ۱۴۰۳ برای دستیاران

معاون آموزشی وزارت بهداشت، در نشست دبیران بوردهای تخصصی و فوق تخصصی بر تقویت نقش دانشگاه ها، اساتید و گروه های آموزشی تاکید کرد و از اختصاص ردیف سه هزار میلیارد تومانی در بودجه سال جاری برای دستیاران خبر داد.

به گزارش جهانی پرس از وبدا، دکتر ابوالفضل باقری فرد در این نشست، اعضای بورد را افرادی با صلاحیت علمی و طرف مشورت خواند و گفت: از آنجا که معتقدیم افراد با صلاحیت باید در بوردهای آموزشی عضویت داشته باشند و بهترین افراد در رشته های خود باشند لذا از نظرات سازنده آنها در این سال ها برای تغییرات آموزشی استفاده کردیم.

وی انجام کار گروهی را لازمه فعالیت های حوزه آموزش دانست و گفت: در ابتدای کار ما، وضعیت معاونت آموزشی نامناسب نبود اما در برخی حوزه ها نیاز به تغییرات بنیادین داشت و برخی ضوابط و آیین نامه ها باعث بروز مشکلاتی شده بود که خوشبختانه آیین نامه ها را تغییر دادیم و بر اجرای آن پا فشاری کردیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری آزمون های مختلف در طول سال و تلاش برای عدم تغییر تقویم برگزاری این آزمونها گفت: کوچکترین مشکلاتی در آزمون با چالش هایی مواجه می شود. اعضای بورد نیز در برگزاری آزمون های پایه و بالینی بسیار کمک کردند به گونه ای که در این دوران هیچ تقلب و تخلف سازمان دهی شده ای رخ نداد.

دکتر باقری فرد، تقویت دانشگاه ها و تفویض برخی امور آموزشی به آنها را مثبت ارزیابی کرد و افزود: آزمون ارتقا و گواهی نامه در حالی به دانشگاه ها واگذار شد که بسیاری برای واگذاری این موارد واهمه داشتند. این تغییرات باعث می شود گروه های بورد جوان در دانشگاه ها شکل گیرد و امیدواریم روزی آزمون ارتقای سالانه نیز در دانشگاه ها برگزار شود.

دکتر باقری فرد با بیان اینکه اصلاح فرآیندهای آموزشی مساله ای زمان بر است که اثرات مثبت و یا منفی آن در آینده مشخص می شود، افزود: در سال های گذشته کارهای خوبی در زمینه رشته های تخصصی و فوق تخصصی مناطق محروم انجام شده است. رشته جراحی قلب و توراکس هر سال با کم اقبالی مواجه بود در حالی که امسال تعداد خوبی شرکت کرده اند. بسیاری از کارهای آموزشی زمان بر است و نتایج آن در سال های آینده مشخص می شود.

وی طراحی مصاحبه های ساختارمند برای تکمیل ظرفیت رشته های تخصصی و فوق تخصصی را مثبت دانست و تصریح کرد: تقریبا از سال گذشته تمامی صندلی های فوق تخصصی پر شده است. امسال برای نخستین بار در سه مرحله تکمیل ظرفیت انجام دادیم و در مرحله سوم توانستیم 50 تا 60 نیروی فوق تخصصی جذب کنیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت، افزود: در رشته های تخصصی نیز از مشورت اعضای بورد استفاده کردیم و برای رشته های مورد نیاز در دانشگاه های مختلف، بورسیه ایجاد کردیم. افرادی که بورسیه می شوند علاوه بر حقوق دستیاران، حق الزحمه پزشک عمومی را نیز دریافت می کنند و دو برابر شرایط عادی باید در آن منطقه خدمت کنند.

وی به تغییر حق الزحمه دستیاران از 2.5 به 15 میلیون تومان اشاره و خاطرنشان کرد: اگر چه عدد حق الزحمه، بالا نیست اما تغییر بزرگی است. تغییرات در فرآیندهای اجرایی اغلب با دشواری همراه است و ما برای اعمال این تغییرات، تلاش بسیاری کردیم. امسال برای اولین بار سه هزار میلیارد تومان در بودجه برای دستیاران، اختصاص یافت. فارغ از مبلغ، به رسمیت شناختن دستیاران در بودجه کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت از اعضای بوردها خواست تا برای رقم خوردن اتفاقات بهتر کمک کنند و یادآور شد: از شما می خواهم برای حفظ رشته های اصلی و مادر کمک کنید و اجازه تضعیف آن را ندهید.

شناسنامه


کدخبر: ۳۶۳۷۸۷
تاریخ: ۱۴۰۳/۴/۲۰     ساعت: ۱۱ : ۱۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: فناوری       زیرسرویس: فناوری
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۳ دوشنبه ۱ مرداد
  • ١٥ محرم ١٤٤٦
  • Jul 22 2024