صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
در راستای تسهیل دسترسی گردشگران به دومین مکان پربازدید شهر تهران؛

درب ورودی تکیه دولت به کاخ گلستان بازگشایی شد

با توجه به بازدید روزانه بالغ بر ۱۰ هزار بازدید کننده در ایام نوروز و ایجاد ازدحام و صف های طولانی بازدیدکنندگان، درب ورودی کوچه تکیه دولت به مسیر کاخ گلستان باز شد.

به گزارش جهانی پرس از روابط‌عمومی شهرداری منطقه۱۲، همزمان با فرارسیدن نوروز ۱۴۰۳ در  ورودی کوچه تکیه دولت که کم‌ترین فاصله با بازار تهران را دارد به عنوان سومین در ورودی مجموعه ثبت جهانی میراث فرهنگی کاخ گلستان باز گشایی شد .

پیش از این گردشگران و علاقه مندان به بازدید از این کاخ، می بایست از درب میدان ارک و باب عالی وارد می شدند که با توجه به آمار رسمی وزارت میراث فرهنگی مبنی بر دومین مکان پربازدید تاریخی تهران پس از کاخ نیاوران، بازگشایی ورودی تکیه دولت که نزدیک سبزه میدان است در دستور کار قرار گرفت.

 وحید رضا انارکی محمدی شهردار منطقه۱۲ در بازدیدی که به همراه آفرین امامی مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از ورودی تکیه دولت داشت گفت: مدیریت شهری  در تسهیل دسترسی گردشگران به این بنای با ارزش جهانی با مجموعه میراث فرهنگی همراه و همگام است.

وحیدرضا انارکی محمدی منطقه ۱۲ را قطب تاریخی، گردشگری و تجاری تهران دانست و گفت : با باز شدن درب تکیه دولت، پلی میان دو قطب گردشگری و تجاری قلب تهران زده شد.

آفرین امامی نیز در این بازدید گفت : ورودی در کوچه تکیه دولت در مجاورت محوطه‌ای به مساحت هزار و ۸۰۰ مترمربع است که با بهره‌برداری از این فضا و با بازگشایی در، امکان گردشگری شبانه در آینده را فراهم می کند.

شناسنامه


کدخبر: ۳۵۷۵۶۶
تاریخ: ۱۴۰۳/۱/۸     ساعت: ۲۲ : ۴۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: مدیریت شهری       زیرسرویس: مدیریت شهری
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۳ چهارشنبه ۵ ارديبهشت
  • ١٥ شوال ١٤٤٥
  • Apr 24 2024