صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران؛

میزبانی مطلوب مدیریت شهری منطقه ۱۲ از میهمانان و گردشگران نوروزی

رئیس کمیته گردشگری و عضو شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از ایستگاه های اطلاع رسانی گردشگری و نقاط تاریخی پربازدید گردشگران در منطقه ۱۲، از آمادگی مطلوب شهرداری منطقه۱۲ در میزبانی، اطلاع رسانی و مدیریت گردشگران نوروزی خبر داد.

به‌ گزارش جهانی پرس - سولماز رحیمی-  سید احمد علوی رئیس کمیته گردشگری و میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران به همراه امیرحسین ساداتی معاون اجتماعی وفرهنگی منطقه، شهرام پاشایی معاون برنامه‌ریزی وسرمایه انسانی و جمعی از مدیران حوزه معاونت اجتماعی و فرهنگی  ابتدا از سرای کاظمی در محله  امام زاده یحیی(ع)  و سپس کاخ گلستان بازدید کردند .

این عضو شورا  گفت : امیدوارم با تشکیل هلدینگ گردشگری نسبت به ساماندهی موزه ها و خانه موزه هایی که در اختیار شهرداری تهران قرار  دارد که اکنون کمتر از ۲۰ درصد انان مورد بهره برداری قرار دارد، اقدام شود و نسبت به مرمت آثار تاریخی و میراثی شهر تهران و شناساندن آنان به شهروندان در سطح شهر و همچنین صنایع دستی و کارآفرینی به صورت یکپارچه اقدام شود.

علوی گفت: همه این اقدامات برای این است که حال شهروندان تهرانی ما بهتر از اکنون باشد و ما هم بتوانیم به رشد و ارتقای گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی شهر تهران کمک کنیم.

وی در بازدیدی که به همراه آفرین امامی مدیر مجموعه کاخ گلستان نیز داشت ، بازگشایی درب تکیه دولت به کاخ گلستان را بسیار موثر دانست و افزود : کاخ گلستان تنها اثر میراثی تهران است که ثبت جهانی شده و حفظ این مجموعه و جلوگیری از تخریب بناهای مجاور آن بسیار مهم است.

امیر حسین ساداتی معاون اجتماعی وفرهنگی منطقه ۱۲ نیز در این بازدید با اشاره به اینکه با توجه به ظرفیت بالای محله امامزاده یحیی می‌توان از آن به عنوان نماد تاریخی شهر تهران استفاده کرد اظهار کرد: طرح اتاف شهر موزه جهانی محله امامزاده یحیی از بهمن ماه آغاز به کار کرده است و طی چندماه آینده با بررسی های میدانی، چگونگی تبدیل این محله به نمونه یک محله جهانی در دستور کار قرار خواهد گرفت.
 

شناسنامه


کدخبر: ۳۵۷۵۷۴
تاریخ: ۱۴۰۳/۱/۹     ساعت: ۹ : ۴۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: مدیریت شهری       زیرسرویس: مدیریت شهری
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۳ دوشنبه ۱ مرداد
  • ١٥ محرم ١٤٤٦
  • Jul 22 2024