صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
معاون وزیر دانشگاه امیر کبیر :

کارکنان پارک علم و فن آوری دانشگاه امیر کبیر از معافیت مالیاتی برخوردار می شوند

کسب و کارهای کوچک دانش بنیان، عموما رویکردی تجاری، ارزش افزا، بازاری و سوداگر دارند و مدیریت آنها نیازمند دانش ومهارت تخصصی و بهره گیری از فناوری های جدید برای کسب ارزش افزوده و بهبود بهره وری و کیفیت محصولات و خدمات عرضه شده به بازار است. در شرکت های دانش بنیان، موضوع دانش، نوآوری، مهارت و یادگیری مستمر، نقش مهمی ایفا می کند.

به گزارش جهانی پرس؛ فاطمه خورشیدی نیا، این بدان معنی است که در اقتصادهای مبتنى بر شرکت هاى دانش بنیان باید گستره ای از نهاد ها در جامعه به وجود آیند که پشتیبان و تسهیل کننده نوآوری، یادگیری و پویایی باشند.

 دگرگونی های به وقوع پیوسته در ماهیت کار، تفکرات، مهارت ها وتخصص افراد، انتظارات جدیدی در روابط کاری بین فرد و سازمان بوجود آورده است.

 نیروی کار دیگر حاضر به داشتن فعالیت بیش از اندازه با حقوق و دستمزد پائین نبوده و سعی در استخدام در مشاغل با کمترین میزان فعالیت جسمی و حداکثر مزایای ممکن در شرکت های دانش بنیان می باشد.


احمد آباد مستوفی مقصد گزارش و پوشش خبر امروز بود ؛ اجلاس روسای دانشگاه ها و پارک های علم و فن آوری در نمایشگاه فن آورانه شرکت های دانش بنیان

لوکیشن حدود ۴۰ دقیقه مسافت را نشان میداد که با ترافیک حدود یک ساعت به طول انجامید و بالاخره به محل گزارش رسیدم .

شرکتهای دانش بنیان از سراسر کشور نوآورانه های خودشان را در معرض دید قرار دادند؛  مهندسی معکوس در زمینه ساخت قطعات هواپیما و .... عزیزانی که از استانهای جنوب ؛  شرق و شمال کشور آمده بودند و فضای بسیار خوبی را در سالن محل نمایشگاه ها ایجاد کرده بودند؛  به گفته دکتر خسروی نماینده مسئول تولید محتوا پژوهشگاه دانشگاه تهران در این نمایشگاه حدود ۱۴۰ طرح از ۲۷ پارک علم و فناوری کشور و ۱۴۸ شرکت از شرکت های سازمان پژوهش دانشگاه علم و صنعت تهران حضور داشتند.
 دکتر زلفی گل وزیر علوم تحقیقات و فناوری در گفتگوی اختصاصی با جهانی پرس گفت :  خوشبختانه حضور فعال شرکت های دانش بنیان در این نمایشگاه بسیار امیدوارکننده بود و با تصویب قانون جهش تولید در زمینه توسعه واحدهای ‌ فناور و شرکت های دانش بنیان گام های موثری برداشته شده است.

 وزیر علوم در ادامه تصریح کرد:   در سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران  بخش کوچکی از توانمندی‌های شرکت فناورانه به نمایش گذاشته شده است و در همین قدم های کوچک شاهد شگفتی های بزرگی بودیم .


دکتر خیرالدین معاون وزیر علوم و تحقیقات طی سخنانی گفت:  کارکنان پارک علم و فناوری دانشگاه امیرکبیر می توانند از معافیت مالیاتی استفاده کنند طبق ماده ۱۴؛  قانون جهش تولید بنیان به دانشگاه ها اجازه می دهد سازمان توسعه و برنامه ریزی ایجاد کنند.


 در ادامه با حضور دکتر خیرالدین معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری به پارک علم و فناوری دانشگاه امیرکبیر رفتیم که شاهد مراسم تودیع و معارفه ریاست پارک علم و فناوری دانشگاه باشیم ؛  در این مراسم روسای پارک علم و فناوری از سوی دکتر نوبخت  و  دکتر فصیحی به عنوان ریاست جدید پارک علم و فناوری امیرکبیر به گزارش عملکرد  پرداختند دکتر فصیحی ریاست پارک علم و فن آوری دانشگاه امیر کبیر طی  سخنانی اظهار داشت :  حدود ۳۰ شرکت دانش بنیان هم اکنون در پارک علم و فناوری مشغول به فعالیت می باشند که با تلاش بیشتری سعی در جذب شرکت‌ها و معرفی آنها داریم.

در این مراسم سید غفاریان معاون پژوهشی دانشگاه امیرکبیر گفت:  پارک های علم و فناوری در قالب مجموعه‌ای حرفه‌ای اصلی‌ترین؛  سازمان دانشگاهی محسوب می‌شوند که  امیدواریم با پشتیبانی های لازم به  سمت  پیشرفت و ترقی گام برداریم و با همت همگی دانشگاه امیرکبیر تبدیل به یک الگو شود ، ما معتقدیم دانشگاه‌ها باید در طراز تمدن نوین اسلامی حرکت کنند.

 مراسم تودیع و معارفه ریاست  پارک علم و فناوری دانشگاه امیرکبیر با نظم خاصی و ارائه گزارش های عملکرد و هدف‌گذاری‌های ریاست جدید انجام شد و طی آن معاون وزیر علوم  تحقیقات و فناوری از برج های فناوری دانشگاه امیرکبیر بازدید و از نزدیک شاهد فعالیت های شرکت های دانش بنیان خواهیم بود.

 در حاشیه این بازدید معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری به خبرنگار جهانی پرس گفت:  با ظرفیت بالای دانشگاه امیرکبیر و پارک علم و فناوری  شاهد جذب شرکت های دانش بنیان بیشتری خواهیم بود.

شناسنامه


کدخبر: ۲۹۶۸۲۸
تاریخ: ۱۴۰۱/۶/۲۳     ساعت: ۱۶ : ۳۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۱ سه شنبه ۱۵ آذر
  • ١٢ جمادي الاولي ١٤٤٤
  • Dec 06 2022