صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش

کسب مقام نایب قهرمانی سیزدهمین دوره مسابقات وسایل نقلیه میکرو برای تیم پرنده های بدون سرنشین دانشگاه تهران

تیم پرنده های بدون سرنشین دانشگاه تهران درسیزدهمین دوره مسابقات وسایل نقلیه میکرو imav ۲۰۲۲که به میزبانی دانشگاه دلفت هلند برگزار شد به مقام نایب قهرمانی این دوره از مسابقات دست یافت.

به گزارش جهانی پرس - آرزو قاسمی، در این دوره از مسابقات 21 تیم از 13 کشور حضور داشتند. تیم دانشگاه تهران با هدایت پردیس بین المللی ارس و پژوهشکده سامانه های هوشمند کاربردی دانشگاه تهران و حمایت و پشتیبانی گمرک جمهوری اسلامی ایران و معاونت علمی ریاست جمهوری در این مسابقات شرکت کردند.

گفتنی است: چالش هایی که تیم دانشگاه تهران دررشته خارج از سالن و تحویل بسته شرکت داشت و عناوین کسب شده به شرح ذیل می باشد:

1. تحویل بسته در موقعیت یک برچسب ArUco با موقعیت مکانی GPS شناخته شده. در این چالش تیم دانشگاه مقام اول را با خطای فاصله صفر کسب کرد.

2. تحویل بسته در موقعیت یک برچسب ArUco که موقعیت GPS آن ممکن است تا 100 متر خاموش باشد. در این چالش تیم دانشگاه مقام چهارم را کسب کرد.

3. تحویل بسته در موقعیت یک برچسب ArUco در مکان نامعلومی وقتی چندین تگ ArUco در میدان توزیع می شود، و بسته باید در یک برچسب ArUco مشخص شده تحویل شود. در این چالش تیم دانشگاه مقام پنجم را کسب کرد.

4. تحویل بی‌صدا بسته در موقعیت یک برچسب ArUco با مکان مشخص که باید بی صدا تحویل گردد. در این چالش تیم دانشگاه مقام اول را کسب کرد.

5. در این چالش بسته به وانت در حال حرکت تحویل می گردد. در این چالش تیم دانشگاه مقام چهارم را کسب کرد.

6. تحویل دور و سریع یک بسته به یک مکان GPS شناخته شده تحویل می گردد، پس از اینکه ابتدا چندین دور بین دو نقطه با فاصله دور پرنده پرواز می نماید. در این چالش تیم دانشگاه مقام دوم را کسب کرد.

 

شایان ذکر است:  این مسابقات بین المللی سالانه مهمترین رویدادی است که دانشمندان، فناوران و علاقه مندان به تحقیق و توسعه فناوری وسایل نقلیه میکرو هوایی را گرد هم می آورد. برگزارکنندگان و حامیان این مسابقات بزرگترین توسعه دهندگان صنعتی این حوزه در دنیا می باشند که امسال از 19 تا 24 شهریور ماه در کشور هلند برگزار شد.

همچنین در حاشیه این مسابقات عضویت دانشگاه تهران در این مسابقات توسط مؤسسین این مسابقات مورد بررسی و تائید اولیه قرار گرفت.
 

شناسنامه


کدخبر: ۲۹۶۹۴۸
تاریخ: ۱۴۰۱/۶/۲۸     ساعت: ۱۴ : ۲۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۱ سه شنبه ۱۵ آذر
  • ١٢ جمادي الاولي ١٤٤٤
  • Dec 06 2022