صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
در هفتمین اجلاسیه بین المللی مجاهدان در غربت عنوان شد؛

ما نه تنها ملت دو دوست بلکه دو برادر هستیم

دوشنبه ۴ مهرماه هفتمین اجلاسیه بین المللی مجاهدان در غربت با حضور فرماندهان سپاه، سفرا، شخصیت‌های دانشگاه در سالن همایش‌های دانشگاه دامغان برگزار شد.

به گزارش جهانی پرس، سارا صادقی؛ در ابتدای این همایش استاندار استان سمنان سید محمدرضا هاشمی ضمن خوشامد گویی به مهمانان خارجی و دیگر حاضران گفت:  استان سمنان در پنج سال دفاع مقدس پیش گام بود در سفری که رهبر معظم به استان داشتند از شجاعت وایثارگری مردم این استان نام بردند استان ما بیش از 3هزار شهید و 8 هزار جانباز را تقدیم انقلاب کرد.


وی افزود: از رئیس بنیاد شهید، معاون پارلمانی، سفرا، رحیم صفوی، شخصیت‌های دانشگاهی، نماینده سفارت ونزئلا وهمه عزیزان تشکر می کنم ودر انتها می خواهم صلواتی برای شهید سلیمانی ختم کنید.


سپس پیام آستان قدس رضوی با حضور خادم های آن قرائت شد و سیدهاشم حیدری رهبر مقاومت در عراق درباره سردار سلیمانی ونهضت مقاومت سخنانی ایراد کرد.

سید محمد حسینی معاون پالمان ریاست جمهوری در ادامه گفت:در راس مجاهدان غربت امام خمینی  بودند که مدتی در ترکیه بعد در نجف در حال مبارزه بودند، امام طراحی این مبارزه را بر عهده داشت بعد هم در ایران پیاده شد برای همین کسانی که در ایران هستند احساس غربت نمی کنند؛ انقلاب اسلامی بعد از پیروزی حامی مردم بود حتی شعارهایی که داده می شد به صورت امروز ایران وفردا فلسطین بود.

وی افزود: این حرکت، حرکت فراگیر است روزبه روز تقویت خواهد شد و وعده الهی است، عملیات ثامن الائمه هم که باعث پیروزی شد آغازی بر پیروزی های بزرگ مثل بین المقدس بود  وگرنه قبلش رئیس جمهوری در ایران بود که قائله ای مثل 14 اسفند را به پا می کرد.

معاون پالمان  ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: دولت در خدمت مردم و مجاهدین است امروز همه در کنار هم هستیم در بخش های نظامی فعال هستیم رئیس جمهور با افتخار تصویر سردار دلها سردار سلیمانی را نشان همه می دهد. امیدواریم از این همدلی استفاده شود.

دکتر اکبری از اعضای سیاست گذاری  به روی سن  آمد واز دیگر اعضا دعوت کرد تا در کنار او قرار بگیرند.

یکی از این اعضا سفیرنیکاراگوئه بود که طی سخنانی گفت: برای من اتفاق بزرگی است که سلام رئیس جمهور کشورم را اعلام کنم، به عنوان سفیر نیکاراگوئه وسفیر ارزشها احترام خاصی برای سردار سلیمانی قائل هستیم، زمانی که استقلال خود را از امپراتوری اسپانیا بدست آوردیم، مورد هجوم قرار گرفتیم، انقلاب ما وشما انقلاب دو برادر است. ما در لحظه تاریخی بسیار مهمی در پیشرفت وروابط تاریخی دو کشور هستیم.

وی افزود: در چند وقت گذشته در یک برنامه که اجرا شد من افتخار آشنایی با یکی از فرزندان شهید سلیمانی را داشتم، همچنین از  اهمیت نقش سردار سلیمانی ونقش ایشان صحبت کردم و در خاتمه تشکر می کنم که این افتخار را نصیبم کردید تا در این اجلاس حضور داشته باشم؛ همانطور که ملت نیکاگورا گفته ما نه تنها ملت دو دوست بله دو برادر هستیم و این  افتخاری  برای من است چون در کنار قهرمانان حافظ صلح قرار گرفته ام.

در ادامه  نماینده کشور  ونزوئلا گفت: ما دو ملت بزرگ، دو ملت برادر هستیم که با هم قدم برمی داریم زنده باد ونزوئلا، زنده باد ایران.

در انتها دکتر اکبری از اعضای سیاست گذاری خلاصه ای از همایش تهران را قرائت کرد.

شناسنامه


کدخبر: ۲۹۷۱۴۵
تاریخ: ۱۴۰۱/۷/۵     ساعت: ۱۲ : ۱۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۱ سه شنبه ۱۵ آذر
  • ١٢ جمادي الاولي ١٤٤٤
  • Dec 06 2022