صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
در همایش توسعه گردشگری ایران کهن عنوان شد :

در ایران همه چیز داریم از طبیعت تا میراث فرهنگی فقط باید واسط باشیم

صبح شنبه ۹ مهرماه مراسم همایش توسعه گردشگری ایران کهن با خلاقیت و نگاه دانش بنیان با حضور وزرای گردشگری وارتباطات؛ مهندس ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، شالبافیان و عیسی زارع پور وزیر فناوری و اطلاعات در کوشک باغ هنر برگزار شد.

به گزارش جهانی پرس- مائده حضرتی- در ابتدای این مراسم معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی علی اکبر شالبافیان گفت: برنامه ای که امروز در خدمت شما هستیم شاید یکی از اصلی ترین ایده هایی باشد که برای جوانان خلاق دنبال می کردیم که بتوانیم از ظرفیت های نسل جوان خلاق بهره مند شویم این اقدام ما اهمیت بیشتری پیدا کرد.

 

وی افزود : صرفا حوزه دانش بنیان به کسب وکار آی سی تی بر نمی گردد به همین مناسبت نگاه دانش بنیان را به نوآوری‌ها که در حوزه گردشگری وبازار می توان داشت تصلی دادیم که معطوف به انتشار محتوی گردشگری است، دغدغه روزانه معاونت گردشگری این است که امکان ظهور ظرفیتها را برای جوانان فراهم کند و افتخار می کنیم که بتوانیم بستر ساز معرفی جوانان باشیم.


در ادامه سید محمد حسین حجازی مدیر عامل منطقه گردشگری عباس آباد متنی با این موضوع قرائت کرد : منطقه گردشگری عباس آباد در دومین برنامه راهبردی خود بنا است تا با تبدیل به یک پارک اکوتوریست برنامه را دنبال کند، در گردشگری خلاق ما مخاطب را نه یک بازدید کننده بلکه یک شهروند می دانیم و گردشگر را یک عنصری دارای منزلت انسانی می شناسیم؛ همچنین منطقه را زیستگاهی برای تولید ونزدیک ترین محل برای بهره برداری می دانیم این نکات اهداف ما در برنامه های آینده مدیریت شهری است.

 

وی افزود : در آخر تعاملاتی که توانستیم برقرار کنیم بسیار خوب بوده، از آنجایی که اهداف میراث برای تحقق این موضوعات بوده تقاضا می کنم اجلاس گردشگری شهری را همین امسال زودتر محقق کنند. این اجلاس برای ایران حراسی که رسانه ها به وجود آوردند اجلاس خوبی است.

 

در ادامه کلیپی از توسعه گردشگری ایران کهن 1 تیرماه 1401 به نمایش در آمد.

 

سپس مهندس خورشیدی مشاور وزیر در فناوری های استارت آپ گفت: امید کلید واژه ای برای بچه هایی است که می خواهند در کشورشان بمانند این اجلاس هم از این جنس است.

 

وی افزود : استارت آپهایی که آمدند و هر کدام نقطه ایران را در دست گرفتند را؛ امروز خواهید دید امیدوارم بیشتر تلاش کنیم که این سیستم یکی، یکی رشد کند.


در ادامه 7 استارت آپ به ارائه پرداختند که یکی از آنها ماتیا گروپ بود که توسط سهیل شیرازی ارائه شد.

 

ثمره حامدی هم نفر بعدی بود که به عنوان راهنمای مجموعه گردشگری عباس آباد درباره سامانه اراضی عباس آباد توضیحاتی ارائه کرد.


سپس عیسی زارع پور وزیر فناوری و اطلاعات گفت:
فناوری اطلاعات می تواند همه حوزه ها را متحول کند و تحت تاثیر قرار دهد و به سرعت هم تغییر کند

 

وی افزود : 20 سال پیش اگر می خواستید بوم گردی انجام دهید اطلاعاتی نبود، در همین تهران نقشه می فروختند اما اکنون شرایط تغییر کرده است. در حال حاضر شهر یا روستایی که می خواهید بروید یا اطلاعات راه‌ها وآب وهوا را می توان با این فناوری ها دید. سفر روز به روز دارد راحت تر می شود.

 


وزیر فناوری و اطلاعات عنوان کرد : در حال حاضر دهها پلت فرم وجود دارد، ظرفیت های جدیدی به وجود آمده با این حساب ما هم از دنیا عقب نیستیم. در حقیقت در خیلی از حوزه ها چند پله از دنیا جلوتر هستیم.

 

وی خاطر نشان کرد : تا پایان دولت سیزدهم شاهد اتفاق چشم گیری خواهیم بود، بحث گردشگری هوشمند با کمک هوش مصنوعی یک مسیر جدیدی را در گردشگری باز می کند یا در حوزه مدیریت شهری بحث گردشگری هوشمند خدمات جدیدی دارد که می توان روی آن حساب کرد ما در وزارت ارتباطات این زیر ساخت را فراهم می کنیم؛ در فناوری ارتباطات به دنبال توسعه هستیم تفاهم نامه هایی را دنبال می کنیم

 

 


عیسی زارع پور با بیان اینکه برای حوزه خدمات هم کارگروه حوزه دیجیتال را ایجاد کردیم گفت : می خواهیم موانعی که در سر راه کسب کارهای دیجیتال وهوشمند سازی است را برداریم که در حال حاضر این اتفاق با آزاد شدن یک ای پی آی افتاده است.


وی عنوان کرد : ما کشوری هستیم که ظرفیت های خوبی در گردشگری داریم که مغفول مانده است، از بحث کوچ عشایر تا آثار تاریخی که از آن می توان کسب در آمد کرد.

 

در ادامه ضرغامی ضمن تبریک هفته گردشگری گفت :
ما درباره گردشگری روایات فراوانی داریم که تاکید می کنم که بروید و بگردید ونظر کنید، خیلی علاقه مند نیستم درباره مسائل اجتماعی بحث کنم چون اگر درباره آن صحبت کنیم قطب بندی های مختلف ایجاد می شود.


وی با مثالی از شهید مطهری گفت : گردشگری جایگاهی الهی وقرآنی دارد اگر ما گردشگری مذهبی داریم بسیار ار
۱۳:۲۰


زشمند است این ها از یکدیگر جدا نیست؛ گردشگری داریم که فقط بگردد وتفریح کند یک نگاه هم از دیدگاه مطهری داریم که ارزشمند است.
بینید دنیا چقد تبلیغ می کند که همه جوان‌ها ناراضی هستند اما اینگونه نیست.

 

ضرغامی خاطر نشان کرد : حوزه گردشگری دیجیتال حوزه مهمی است، سه الی چهار کارگزار بزرگ هم داریم اما فعال کردن همه کارگزاران، کسانی که با ظرفیت های کم وارد می شوند مهم است ودولت باید از آنها حمایت کند.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت : امروز دنیا روی ایران حراسی خیلی کار می کند، در ایران همه چیز داریم از طبیعت تا میراث فرهنگی فقط باید واسط باشیم.

 

وزیر میراث فرهنگی در خاتمه عنوان کرد : 3 تفاهم نامه با وزارت راه امضا کردیم امروز هم با بخش پست وزارت خانه تفاهم نامه ای داریم.

 

در انتهای مراسم از دو دانش نامه رونمایی شد و تفاهم نامه ای بین وزیر گردشگری وارتباطات امضا شد.

شناسنامه


کدخبر: ۲۹۷۲۲۳
تاریخ: ۱۴۰۱/۷/۹     ساعت: ۱۴ : ۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۱ سه شنبه ۱۵ آذر
  • ١٢ جمادي الاولي ١٤٤٤
  • Dec 06 2022