صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
در مراسم اختتامیه هفته گردشگری عنوان شد :

ضرغامی: ما نمی گوییم مجلس به ما پول بدهد ما قوانین متناسب با خودمان را می خواهیم

بعد الظهر دوشنبه ۱۱ مهرماه مراسم اختتامیه هفته گردشگری با حضور مهندس ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ونماینده قالی باف در موزه ملی برگزار شد.

به گزارش جهانی پرس، سارا صادقی- در ابتدای این مراسم دکتر شالبافیان معاون گردشگری گفت : هفته گردشگری را بهانه ای در خصوص عملکردمان وفرصتی برای برنامه ریزی برای سالهای آینده و قدردانی برای احیای گردشگری می دانیم.

در بخش دیگری از سخنانش از همه فعالان گردشگری قدردانی کرد.

در ادامه مجری مراسم گفت به دلیل برخی ملاحظات دکتر قالی باف علارغم علاقش نتوانست در این مراسم حضور پیدا کند.سپس کلیپی از مشکلات فعالان گردشگری وگزیده ای از تشکل های مختلف پخش شد.
در ادامه رئیس فراکسیون گردشگری مجلس دکتر رشیدی گفت : در گردشگری همه دستگاه‌ها باید فعالیت کنند، باید هماهنگی لازم بین بخش های مختلف باشد شعار امسال رویش اندیشه های نو است.
وی گفت : دو نکته در صنعت گردشگری باید مورد نظر قرار گیرد یکی رویش اندیشه های نو و دوم هم به بخش خصوصی اعتقاد واعتماد داشته باشیم،اگر کشوری می بینیم رویش گردشگری داشته اعتماد به بخش خصوصی آن بوده است.

دکتر رشیدی خاطر نشان کرد : در لایحه بودجه 1402 حتما می توانیم کارهایی انجام دهیم، هنوز ما درگیر مشکلات بیمه تور گردانها هستیم، با این بودجه مشکلات حداقل تا حدودی حل می شود.
در ادامه دکتر محفوظی گفت: اگر به آمار ارقام برگردیم می بینیم که در صنعت گردشگری بسیار کوتاهی کردیم، با روی کار آمدن دولت سیزدهم این صنعت روح تازه ای در کالبدش دمیده شد، همچنان جا برای کار زیاد است وفاصله ها وسیع وگسترده است.

وی افزود : در بحث بودجه پیام دریافت شد منتهی بودجه ریزی در وهله اول در اختیار دولت و وزارتخانه است که در مجلس تصویب می شود، مجلس فقط پیشنهاداتی می دهد، باید در کمیسیون تلفیق رای آورد در صحن هم 200 خورده ای نماینده نظر می دهند بیش از 90 درصد بودجه دولتی و10 درصد پارلمانی است.

محفوظی خاطر نشان کرد : در بودجه 1402 مهندس ضرغامی از بودجه دفاع کردند ولی بودجه را دولت می بندد. شما مسیر را اشتباه رفتید خانه شما دولت است نه فراکسیون!

وی گفت : تلاش‌ها خوب بوده باید بهترین نتایج رقم بخورد اگر اینطور باشد گردشگر زیاد می شود و دیگر نیاز به هزینه نفت نخواهیم داشت.

او در بخش دیگری از سخنان خود از زیر میزی ها سخن گفت.
سپس دکتر ضرغامی در واکنش به سخنان محفوظی گفت من خیلی او را دوست دارم ودر ادامه گفت : نهاد ها تمام ساحل ما را گرفتند، البته قوانینی آمده اما گفتم زیاد نگاه به قانون نکنند بروند کار را شروع کنند.

او در بخش دیگری از سخنان خود از مجلس قدردانی کرد ودرباره مجموعه فعالیت‌هایی که سال اول انجام داده در بحث ورشکستگی هتل ها سخن گفت.

وی عنوان کرد: ما در مسئله پروازها محدودیت جدی داریم مخصوصا وقتی عراقی ها بخواهند ایران بیایند، نظارتها کم است باید کنترل شود اگر شعار ما این است که این صنعت فرا بخش است همه دستگاه‌ها باید کمک کنند.

وزیر گفت : بله وزارتخانه ما ضعیف ترین وفقیر ترین است، اما بالقوه قوی است در این هفته سه تفاهم نامه امضا کردیم.

ضرغامی بیان کرد: وقتی یک صنعتی می خواهد پا بگیرد پارتنر می خواهد، آن زمان که در صدا سیما بودم تصمیم گرفتم شبکه تخصصی راه بیاندازم وقتی این شبکه ها راه می افتاد از شبکه های دیگر می خواستم حمایت کنند تا شناخته شود.

وی خاطر نشان کرد : گردشگری بیماری است که ارزش دارد برای آن دارو مصرف کرد چون کل کشور را نجات می دهد ما نمی گوییم مجلس پول بدهد ما قوانین متناسب با خودمان را می خواهیم؛می خواهیم تور هایی در مدارس بگذاریم دولت ونظام دارد شیفت می کند که از مرحله محفوضات به عملیات بیاید.

اعطای هدایا در بخش فعالان گردشگری
در این بخش از حمزه زاده ، رفیعی رئیس دفاتر ایران ، محسن حاجی سعید، پور فرج رئیس جامعه تورگردانان، عبیری رئیس جامعه بوم گردی ها، آذری رئیس انجمن موسسات آموزشی، حاجی بابایی بهره بردار هتل مازندران، مهدی نجفی موسس سفر مارکت، رضا علی اصل حوزه فعال طبیعتگردی وراهنمایی گردشگری، رامتین شهرت بومگردی و... تقدیر شد.

مراسم با رونمایی از تمبر هفته گردشگری به پایان رسید.

شناسنامه


کدخبر: ۲۹۸۲۵۸
تاریخ: ۱۴۰۱/۷/۱۱     ساعت: ۲۰ : ۱۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۱ سه شنبه ۱۵ آذر
  • ١٢ جمادي الاولي ١٤٤٤
  • Dec 06 2022