صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش

حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی شعار هفته ملی کودک

نشست خبری هفته ملی کودک صبح امروز با حضور مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و دبیر هفته ملی کودک و اصحاب رسانه بر گزار شد.

به گزارش جهانی پرس- مریم حضرتی- در نشست خبری صبح امروز، ابوالقاسم سلیمانی دبیر هفته ملی کودک اظهار کرد: همه ساله روز جهانی کودک که از 16 مهر آغاز می شود کانون به واسه این ایام برنامه هایی را تقدیم خانواده ها و کودکان می کند.

وی افزود: 16 مهر: کودک، صلح، بازی و نشاط، 17 مهر: کودک ، حقوق اجتماعی، آموزش، امنیت و سلامت، 18 مهر: کودک، رسانه، فناوری های نوین، 19 مهر کودک، هویت ملی، نام آوران و قهرمانان ملی، 20 مهر: کودک، کتاب، ادبیات، خلاقیت هنری، 21 مهذ: کودک، محیط زیست، میراث فرهنگی و گردشگری و 22 مهر: کودک، خانواده، اخلاق و مهرورزی از جمله روزشمارهای هفته ملی کودک هستند.

سپس حامد علامتی مدیر‌کانون حامد علامتی مدیر ‌کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ضمن تبریک ایام ربیع گفت: مصمم هستیم که به فضل پروردگار و کمک مربیان که سرمایه هستند و همچنین کودکان که ارزشمندترین سرمایه ملی هر جامعه محسوب می شوند برنامه هایی را در هفته ملی کودک برگزار کنیم.

وی افزود: کودکان این سرزمین آینده سازان کشور هستند و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خانه های آنها محسوب می شود. کانون در حوزه های مختلف سعی کرده محل  پرورش فکر و اندیشه و استعدهای کودکان و نوجوانان باشد.

علامتی عنوان کرد: هفته ملی کودک بهانه ای است که مسئولان؛ خانواه و جامعه را به حوزه کودک معطوف کند. یعنی تلنگری باشد که مردم به حوزه کودک اهمیت قائل باشند و توجه بیشتری به این حوزه کنند.

 مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیان اینکه معطوف نمودن و توجه به کودکان از مسائل اصلی هفته کودک است ؛ گفت: شعاری که برای امسال در حوزه کارشناسی با کمک همه دغدغه مندان به کودک انتخاب کردند حال خوش کودکی رنگ خوش زندگی است که از 16 مهر تا 22 مهرماه در سراسر کشور برگزار خواهد شد.
وی افزود: برنامه در سراسر کشور در 31 استان و در شهرستانها و روستاها و حوزه عشایری از مینی بوس ها و تماشاخانه ها که برنامه ریزی شده استفاده و اجرا خواهند داشت.

علامتی با بیان اینکه این هفته بهانه ای شد برای هم افزایی بین دستگاه های مرتبط ؛ افزود: اولین برنامه به صورت ملی که افتتاح هفته ملی کودک که نمایشگاهی از فعالیت های کانون است. امروز قریب به 60 نوع فعالیت صورت می گیرد که در قالب نمایشگاه خواهد بود. برپایی کارگاه های فرهنگی هنری ورونمایی از مجموعه سه جلدی پیامبر مهربانی از دیگر برنامه ها است.
 

شناسنامه


کدخبر: ۲۹۸۲۸۴
تاریخ: ۱۴۰۱/۷/۱۲     ساعت: ۱۳ : ۵۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۱ سه شنبه ۱۵ آذر
  • ١٢ جمادي الاولي ١٤٤٤
  • Dec 06 2022