صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش

تکرار میکنم شرایط برای فیلم دیدن عادی نیست

دبیر سی و نهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران گفت: در این دوره، وعده جشنواره ای با تنوع را داریم هیات انتخاب خواهیم داشت تلاش کردیم سلایق مختلف در جشنواره حضور داشته باشند، سعی کردیم در این دوره با یکی کردن داوری و پویانمایی حساسیتها را کم کنیم.

به گزارش جهانی پرس؛ مهدی آذرپندار در نشست خبری سی و نهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران که صبح امروز در محل باغ زیبا برگزار شد، اظهار کرد: فیلمهای پذیرفته شده به جشنواره کمتر شد، در بخش انیمیشن کاهشی نداشتیم اما در بخش مستند کاهش داشتیم، در بخش داستانی آنچه گفته بودیم محقق شد.

وی افزود: در بخش فانتزی 9 فیلم، جنگی دو فیلم، درام 20 فیلم، در ژانر فیلم 2 فیلم، ملودرام 6 اثر داریم.22 شهریور بود که لیست فیلم‌ها را اعلام کردیم دوره ای بود که اعتراضات کمتر بود؛ همه انتظار جشنواره ای خوب و با کیفیت و با حواشی کم را داشتیم.

آذرپندار بیان کرد: قرار بود اتفاقات خوبی بیافتد همه با این مسائل برخورد کردیم همه اینها امتیازاتی بود که این دوره داشت اما اتفاقات اخیر باعث شد فکر کنند برگزاری جشنواره کار درستی باشد.

وی افزود: عده ای تبلیغات جشنواره را نمادی برای عادی سازی دانستند از هفته قبل که درگیری ها شروع شد انصرافی نرسید؛ چه اتفاقی افتاده که جشنواره را نماد عادی سازی دانستند.


دبیر جشنواره عنوان کرد:  تکرار میکنم شرایط برای فیلم دیدن عادی نیست بنده جمهوری اسلامی را حرم میدانم ناراحت هستم که اتفاقات خوشایندی نیافتاده شرایط طوری است که دوست داشتیم جشنواره در این شرایط اتفاق نیافتد اما خیلی از چیزها تعطیل نشده است چون ننگ بزرگی است که زیر بار نمی روم 38 سال است که جشنواره برگزار شده گرفتن تریبون جشنواره اتفاق خوبی نیست.

وی اضافه کرد:  اگر باورمان این است که جوان های مملکت فیلم ساختند نمایش آنها هیچ تناقضی ندارد، وقتی صحبت از تعویق می شود باید بگوییم تا کی! هر نوع تعویقی منجر به برگزاری جشنواره حداقل تا یک ماه دیگر می شود، ما مهمانان شهرستانی را داریم که باید هتل برایشان بگیریم در بخش بین الملل هم مهمانانی و  داوران خارجی را  داریم.

آذرپندار ادامه داد: بنا بر این اقتضائات اگر تا آذر ماه برگزار نکرده باشیم جشنواره فجر را از دست می دهیم، امروز خیلی راحت از کنار فرصت‌ها می گذریم چون جشنواره فجر فیلم هایش را از جشنواره فیلم کوتاه انتخاب می کند، سیمرغ هم از بین خواهد رفت.

وی گفت: دو فیلم به صورت مکتوب پیشنهاد دادند که از حضور در جشنواره انصراف می دهند تعدادی از داوری و برخی هم از حضور در جشنواره انصراف دادند. 66 فیلم از تهران و33 فیلم هم از شهرستان داریم که با حضور 88 آقا و18 فیلمساز خانم است هر فیلمی  که کنار می کشد بسیار غم انگیز است.

شناسنامه


کدخبر: ۳۰۰۶۵۳
تاریخ: ۱۴۰۱/۷/۲۵     ساعت: ۱۰ : ۴۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۱ دوشنبه ۱۴ آذر
  • ١١ جمادي الاولي ١٤٤٤
  • Dec 05 2022