صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش

ورود جدی حوزه هنری به نمایش های میدانی

نشست خبری سینمایش بزرگ ۴۱۰ با حضور علی فروزانفر معاون هنری حوزه هنری، کوروش زارعی کارگردان و علی کوهفر تهیه کننده این نمایش در تالار مهر حوزه هنری برگزار شد.

به گزارش جهانی پرس، مائده حضرتی- در ابتدای این نشست علی فروزانفر گفت: در دو ماه گذشته طرحی که مربوط به سالها پیش بود را برای اجرا آماده کردیم، این طرح درباره شهدای غواص وحاج قاسم سلیمانی بود؛ بنا شد در هفته ایام دفاع مقدس رونمایی شود اما به دلایل مختلف مخصوصا ایام شهادت ونا آرامی ها کار با مختصر تاخیری به اجرا رسید.


وی افزود : کار بزرگی داریم گروه بالغ بر 200 نفر است؛ 100 هنر مند داریم و حجم دکور هم خیلی  سنگین است،  در این نمایش شاهد انفجارهای متنوع واتفاقات جدی هستیم  وذهنیت ما این است که کار متفاوتی را اجرا کنیم، 15 شب اجرا داریم که آخرین اجرا 9 آبان ماه است.


علی فروزانفر خاطر نشان کرد : برج میلاد مکانی است که برای این اجرا با 400 نفر تماشاچی انتخاب شده است.

در ادامه کوروش زارعی کارگردان این اثر گفت : نزدیک به سه ماه است که درگیر کار هستیم که روزی 8 ساعت تمرین می کردیم که به خاطر شرایط  کشور کار به تعویق افتاد.


وی افزود : این نمایش را مرتضی شاه کرم نوشته، محور نمایش گردان 410 غواص به فرماندهی شهید سلیمانی است. در آن اتفاقاتی روایت می شود که شاید برای مخاطب امروز قابل روایت باشد به طور مثال نوجوان 16 ساله به اسم حسن یزدانی برای اینکه اطلاعات را در اختیار فرماندهان قرار دهد 60 بار طول اروند را می رود ومی آید این کار بزرگی است که باعث می شود عملیات با موفقیت انجام شود.

این کارگردان خاطر نشان کرد : با قصه مستند گونه مواجه هستیم که دو ساعت روایت می شود 30 درصد از کاراکترها غیر مستند هستند اما بقیه مستند است. نزدیک 120 بازیگر روی صحنه هستند.


وی عنوان کرد : شاید در ذهن شما این سوال به وجود بیایید که چرا سینمایش! من دارم کار جدیدی انجام میدهم که 6 سال آن را دنبال می کنم اولین سال در سوریه بود ژانری که تجربه میکنم قصه ها و رویدادهایی است که اتفاقات جنگ را به این شکل روایت می کنیم که برای تماشاگر جذابیت ایجاد کند.


زارعی با اشاره به تکنیک سینمایش گفت :  استفاده از تکنیک های سینما، دوربین وجلوه های ویژه را سینمایش گذاشتیم، در واقع قرار بود 25 شب اجرا برویم ولی اتفاقات اخیر باعث شد با مشکل بازیگران مواجه شویم 4 تا از بازیگران ما درگیر پروژه های دیگر هستند اما امید وارم در شرایط دیگر نه تنها در تهران بلکه در جاهای دیگر این کار را به روی صحنه ببریم.


علی کوهفر تهیه کننده این کار گفت: اجراهای ما از دیشب شروع شده وتا 9 آبان ماه ادامه دارد، سالهاست در موسسه مهنا کارهای میدانی را دنبال می کنیم اما این گونه نمایش دو تفاوت عمده دارد یکی استفاده از جلوه های ویژه و تکنیک سینمایش است.

وی افزود : قرار بود از هفته دفاع مقدس این نمایش را شروع کنیم ولی با تبلیغات کمی مواجه بودیم اما به هر صورت  مخاطب قابل قبولی را داشتیم امیدوارم خاطره خوبی را برای مردم تهران رغم بزنیم که حالشان خوب شود.


در ادامه زارعی گفت: امسال شرایط فراهم شد وحوزه با همکاری موسسه مهنا این ژانر را تجربه کردیم تجربه بعدی نمایش خرمشهر است که مرتضی شاه کرم نوشته که امیدوارم آن هم به زودی  تولید شود.

 

کوهفر در ادامه  افزود: در سال 1401 با یک تحول نمایشی وتولیدات واتفاقات جدید روبه رو هستیم چون  شاهد  ورود جدی حوزه هنری به نمایش های میدانی هستیم.

شناسنامه


کدخبر: ۳۰۰۶۷۶
تاریخ: ۱۴۰۱/۷/۲۷     ساعت: ۹ : ۵۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۱ سه شنبه ۱۵ آذر
  • ١٢ جمادي الاولي ١٤٤٤
  • Dec 06 2022