صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش

۳۵ فروند پهپاد کشاورزی به مددجویان کمیته امداد تحویل داده شد

صبح امروز در استان قزوین مراسم تحویل ۳۵ فروند پهپاد سم‌پاش کشاورزی به مددجویان کمیته امداد با حضور سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد برگزار شد.

به گزارش جهانی پرس، مرتضی فیروز آبادی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) در این مراسم گفت: قرار است براساس تفاهم نامه ای ۴۰ هزار نیروگاه خورشیدی در منزل مددجویان راه اندازی شود و تاکنون ۲۳هزار نفر شناسایی و معرفی شده اند .

وی با اشاره به آمار اشتغال زایی در استان‌های کشور، خاطرنشان کرد: در ۴ استان ایلام، سمنان،خراسان شمالی و بوشهر عملکرد خوبی در حوزه اشتغال کمیته امداد را شاهد بوده ایم.

فیروز آبادی عنوان کرد: در کل کشور ۳۰۱ هزار فرصت شغلی را ایجاد و با تشکیل تیم هایی در کشور و استانها از ۲۵هزار طرح بازدید کردیم و بیش از ۹۲درصد تسهیلات به هدف اصابت کرده است که این نشان می‌داد سرمایه گذاری در حوزه اشتغال کمترین انحراف را داشته است و اشتغال واقعی صورت گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه کمیته امداد به سمت استفاده از دانش بنیان‌ حرکت کرده است، گفت؛ در این باره ۲ مسیر را متصور شده ایم. بحث بهره مندی از شرکت‌ های خدمات رسان در حزوه اشتغالزایی و فروش است که در این باره با یکی از شرکت‌ هایی که در حوزه آزادکاری فعالیت می کنند همکاری می کنیم. در حوزه دانش بنیان ها سه تجریه موفق را شاهد بوده اینکه می توان به بحث استفاده از نیروگاه های خورشیدی در منازل مددجویان، پهپادهای سمپاش و پرورش متراکم ماهی در زابل اشاره کرد که قابل اجرا است.

فیروز آبادی درباره تجربه های جدید کمیته امداد تاکید کرد: تجربه‌ای در سال گذشته در زمینه پرورش کرم ابریشم و خرید پیله و تبدیل به نخ ابریشم و در نهایت به بافندگی قالی باف تجربه خوبی را شاهد بودیم که در بخش اول ۱۷۴ تن پیله ابریشم خریداری کردیم که برای ۳۵۰۰ خانوده اشتغال زایی کرده بود و ۱۲میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان درآمد داشته است و این میزان به نسبت سال گذشته ۷۶ درصد رشد داشته است.

رئیس کمیته امداد هم در این مراسم با بیان اینکه تحویل ۵۰ پهپاد کشاورزی به مددجویان در سال جاری برنامه‌ریزی شده است، گفت: امروز  ۳۵ فروند پهپاد به مددجویان در ۱۴ استان تحویل می‌شود.
وی افزود: ۳۰۰ نفر از جوانان خانواده‌های تحت حمایت در دوره‌های آموزشی شرکت کردند که پس از اخذ گواهینامه‌های معتبر امروز تعدادی از این عزیزان پهپادهای خود را تحویل گرفتند.
بختیاری با اشاره به شعار «سال تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» اظهار کرد: برنامه اشتغال کمیته امداد امسال فعالیت‌های چشمگیری داشته به طوری که ۵۱۱ تن پیله‌تر معادل ۱۱.۵ درصد پیله تولیدی کشور توسط مددجویان انجام شد.
رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: در زمینه فرشیافی نیز فرش دستباف مددجویان موفق به موفق به ثبت نشان جهانی «احسان» توسط سازمان وایپو شده است.
وی توسعه مشاغل خانگی را رویکرد کمیته امداد دانست و ادامه داد: ۵۲ درصد خانواده‌های تحت حمایت امداد، زنان سرپرست خانوار هستند و برای احترام به شغل مادری، توجه ویژه‌ای به زنان سرپرست خانوار داریم.
بختیاری با بیان اینکه کمیته امداد شأنی جز خدمت به ولی‌نعمتان ندارد، اضافه کرد: صیانت از امداد یعنی حضور در همه عرصه‌ها همراه با کارآمدی در مسئولیت‌ها.
رئیس کمیته امداد، رفع تحریم‌های ضالمانه را نیازمند تفکر جهادی عنوان و تصریح کرد: امداد در بستر اشتغال‌زایی، رویه دانش‌بنیان را به صورت محوری وارد عمل کرده است.
در پایان این مراسم گواهینامه فعالیت حرفه‌ای پهپادی به مددجویانی از استان‌های فارس، خوزستان و قزوین اهدا شد.

 

 

 


 

شناسنامه


کدخبر: ۳۰۵۸۹۲
تاریخ: ۱۴۰۱/۸/۸     ساعت: ۱۷ : ۵۴
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۱ سه شنبه ۱۵ آذر
  • ١٢ جمادي الاولي ١٤٤٤
  • Dec 06 2022