صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
لاغری به چه بهایی؟

مانکن های شیشه ای، پدیده این روزها !!

در خیابان ،معابر،پارک ها،سالن های ورزشی، سالنهای زیبایی بانوان ویا حتی ساختمان‌های نیمه‌کاره خرید و فروش 'مواد مخدر' دیده ایم یا حتی شنیده ایم ، ولی داستان اکنون ریشه دار تر از این حرفاست به عنوان نمونه گاه پیش می آید که باشگاه های بدنسازی زنان یعنی جایی که ورزش و نرمش گره خورده و زنان و دختران جوان رویای خوش تیپ تر شدن را در آن می بافند، فرقی باهم مکان های نفرین شده ندارند!

به گزارش جهانی پرس، سوفیا عادلخانی- این ادعاها حرفهای کوچه و بازار یا پژوهش های خبرنگاری نیست گزارش رسمی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا است که چندی پیش بیان کرده است با تاکید بر اینکه مواد مخدر صنعتی وارد کشور شده و مواد مخدر در میان زنان کشور یک محصول جدید و دستگاه‌های فرهنگی ،اجتماعی ،خانواده، بنا به این مسائل نگاه ویژه‌ای باید به این موضوع داشته باشند البته اوتنها مقامی نیست که در این زمینه هشدار داده است مرکز مشاوره و مددکاری نیروی انتظامی هم با تاکید افزایش گرایش به مصرف شیشه در میان زنان گفته است در اماکن زنانه همچون آرایشگاه ها باشگاه های ورزشی به منظور رفع امراضی همچون افسردگی لاغری و ... استفاده از این مواد توصیه می شود ! در واقع تب مانکن شدن است که مدتهاست در میان بسیاری از دختران ایرانی شایع شده است .این روزها داروی جدیدی پیدا کرده و مشتاقان مانکن شدن را میپسندند. به کمک این مواد مخدر صنعتی جدید میخواهند زودتر به آرزوی خود برسند. داستان اما از آنجایی خطرناک می شود که تهیه شیشه برای زنان و دختران بسیار آسان شده است. شیشه به صورت بدون بو و دود در شهرهای بزرگ کشور به ویژه تهران به آسونی فراهم میشود. اما شاید برای درک بهتر این واقعیت، روایت افرادی که به طور مستقیم با آن سروکار دارند را بشنویم در همین زمینه مدیر یک باشگاه بدنسازی بانوان که در محله نارمک تهران است می گویند : تعداد کسانی که از شیشه برای خوش اندامی استفاده می کند کم نیست ! با اشاره به اینکه در برخی باشگاه‌های ورزشی چنین مواردی دیده شده است، گفت:  خواهرزاده ام در ناحیه دیگر شرق تهران، مدیر باشگاه بدنسازی است .او دیده این افراد در باشگاه بدنسازی مشغول فعالیت هستند ،البته این به معنای ارتباط این افراد با مسئول باشگاه نیست! کسی چه می‌داند شاید قبل از ورزشکار شدنشان اعتیاد داشتند، و برای درمان به بدنسازی آمده اند . مدیرباشگاه  که انگار برای همین اندک اطلاعاتی داده هم سخت نگران است می‌گویند، نکند یهویی برای خواهرزادم دردسری درست شود ؟! به هر حال خودت زنان را میشناسی یک کلاغ چهل کلاغ میکنند .اما واقعیت چیست فارغ از جنبه اجتماعی ماجرا مسئله مهم این است که آیا واقعا لاغر می کند. واقعیت این است که مصرف شیشه باعث کم اشتهایی می شود و همین امر کمک می‌کند که فرد احساس کند لاغر شده است .از سوی دیگر شیشه یک مواد محرک و پر انرژی زیاد است. بر همین اساس مصرف شیشه سلول های چربی ساز را در بدن بالا برده و به سوخت و ساز بدن در انجام فعالیت ها کمک میکند. به عبارت ساده میل به تحرک شما زیاد میشود و میل به غذا خوردن کم می‌شود. به همین معادله ساده، یعنی لاغر شدن سریع را به همراه دارد .داستان زمانی مشکل می شود که بسیاری از دختران جوان با این عقیده که می توان به سرعت اعتیاد شیشه را ترک سراغ مواد صنعتی می روند .
غافل از اینکه تازه اول گرفتاریشان است، اما پیش از اینکه به عوارض شیشه بپردازیم باید بدانیم که علاوه بر احساس لاغر شدن احساس ،داشتن حال خوب هم، دستاوردهای گذران دوره است .همین حال خوب سبب میشود که فرد به دفعات زیادی مواد را مصرف کند. بدین ترتیب چالش های جدید مصرف شروع میشود .زود رنجی ،حمله های خشن، شک و تردید عصبی، افکار توهمی شنیداری و نتایج مشابه دیگری دیده می شود .
اعتیاد به شیشه مانند اعتیادهای دیگر از آنجایی که تحریک مصنوعی مغز را دارد، فرد  اعتماد بنفس کاذب پیدا مصرف کنند میکند و به سادگی قابل برطرف شدن نخواهد بود. بلکه اغلب ابتدا افسردگی به سراغش می آید و سپس بیماریهای دیگری به همراه دارد و این یعنی آغاز رنج ابدی برای مانکن شدن های شیشه ای...

 

شناسنامه


کدخبر: ۳۰۹۰۲۰
تاریخ: ۱۴۰۱/۸/۱۶     ساعت: ۹ : ۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۱ سه شنبه ۱۵ آذر
  • ١٢ جمادي الاولي ١٤٤٤
  • Dec 06 2022