صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش

کام شهروندان شهر لنگرود شیرین شد

پس از ۱۶ماه انتظار سرانجام ،شهردار جدید لنگرود به شهروندان این شهر معرفی گردید.

به گزارش جهانی پرس- مهدی جعفری، دکتر صادق صادق پور شهردار جدید لنگرود پس از دریافت حکم از استانداری گیلان و  قرائت سوگند نامه به عنوان شهردار لنگرود آغاز بکار نمود.

آیین تودیع و معارفه سرپرست و شهردار جدید شهرداری لنگرود با حضور مدیر کل امور شهری استانداری گیلان، امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان لنگرود در سالن همایش فرمانداری شهرستان لنگرود برگزار گردید

طالبی سرپرست شهرداری لنگرود نیز ضمن تهنیت هفته بسیج، از حمایتها و همدلی اعضای شورای لنگرود تقدیر نمود و اذعان داشت: در ۱۶ماهی که اینجانب افتخار خدمت به شهروندان فهیم لنگرودی را داشتم به لطف پروردگار وبا تعامل اعضای محترم شورای اسلامی شهر لنگرود وتلاش پرسنل خدوم شهرداری خدماتی انجام گرفت که چکیده آن به شرح ذیل است.وی با اشاره به پیش بینی بودجه ۱۰۳میلیاردی شهرداری در سال گذشته و تحقق بودجه۱۰۹/۵۰۰تومانی ، اضهارداشت :در سال ۱۴۰۰در مجموع :
۸۵۰۰متر  بتن ریزی
۵۰۰۰۰متر مربع آسفالت
۷۸۵متر لوله گذاری
۱۵۰۰متر پیاده رو سازی
۲۹۶مورد صدور پروانه ساختمانی انجام گرفت .آقای طالبی افزود در سال جاری با افزایش ۸۰درصدی بودجه ۱۸۰میلیارد تومان بودجه پیشبینی شده که تا کنون ۷۹/۵۰۰ملیارد تومان آن محقق گردیده است وی اهم کارهای انجام شده در سال جاری را به شرح ذیل برشمرد:
۳۸۰۰متر بتن ریزی
۲۸۰۰۰مترمربع  آسفالت
۵۲۵متر لوله گذاری
۴۰۰۰متر پیاده رو سازی
و۱۵۵مورد صدور پروانه ساختمانی عنوان نمود.سرپرست شهرداری لنگرود خاطر نشان کرد در ابتدا مسیر دو موضوع ساماندهی زباله و پرداخت حقوق مزایای عقب مانده پرسنل مطرح بود که با تلاش مجموعه شهرداری کنون مرتفع گردیده است


طالبی در ادامه گفت:با اتحاد و همدلی میتواتیم باعث توسعه عمرانی، اقتصادی فرهنگی شهر و کشورمان باشیم؛  وی در پایان سخنانش برای آقای صادق پور شهردار جدید شهر لنگرود آرزوی موفقیت نمود.

آرنگ مدیر کل امور شهری استانداری مهمان ویژه این مراسم نیز گفت: شهر سکونت گاهی  است که باید که باید موضوعات روحی و آسایش مردم را فراهم سازد.شهر ساخته نمی‌شود مگر با حضور مردم و مشارکت مردم.
.

وی استان گیلان را سومین استان از نظر تراکم جمعیتی عنوان نمود و گفت: تغییر شرایط اقلیمی باعث توسعه شهرنشینی شده و این تغییرات موجب شده تا بحث مسائل زیست محیطی و بحث پسماند مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.
مدیر کل امور شهری استانداری گیلان با تقدیر از عملکرد شهرداری لنگرود اذعان داشت:در بحث مدیریت شهری سه اصل هوشمند سازی؛ حداقل منابع با بیشترین بهره وری  و جلب مشارکت مردم و سرمایه گذاران باید رعایت گردد

آرنگ افزود: خوشبختانه شهر لنگرود در بحث پسماند مدیریت شده اما حتما باید جهت تخصیص اعتبار طرح جامع مدیریت پسماند تهیه و ارائه گردد.
جت الاسلام نقوی امام جمعه شهرستان لنگرود نیز  با اشاره به اینکه در معارف دینی ،شهر،شهروند محور است و شهری که ساخته می شود با همت مردم ساخته می شود و برای مردم ساخته می شود افزود:در هرکاری که انجام می‌دهیم باید با رضایت شهروندان همراه باشد.

وی با بیان اینکه شهرداری فقط عهده داری ساخت شهر نیست و شورای شهر وظیفه ش شهرسازی نیست افزود:وظیفه شهرداری ساختن شهر خوب و حفظ شهر خوب و نتیجه این دوعامل داشتن شهروندان خوب است.

خطیب جمعه لنگرود در ادامه با بیان اینکه شهرستان لنگرود با وجود این همه ظرفیت ها نیاز به معرفی دارد و در دنیا باید لنگرود را بشناسند افزود:لنگرود پایتخت خیلی از فعالیت های فرهنگی،اقتصادی،اجتماعی،تاریخی است و باید با نگاه تحول گرایانه وارد عرصه شهرداری و مدیریت شهری شویم.

امام جمعه لنگرود همچنین ضمن قدر دانی از زحمات ۱۶ ماهه طالبی سرپرست شهرداری و تبریک به دکتر صادق پور بعنوان شهردار جدیدافزود:بحث نمادها و جلوه های بصری در شهرها بسیار مهم است و ایجاد این نمادها باید به شناخت بیشتر مسافران نسبت به شهر کمک کند.

حجت الاسلام نقوی در پایان با بیان اینکه با فساد در شهرداری مبارزه جدی باید شود افزود:اگر جایی فساد ریشه کند هیچ امیدی به خیر نیست واگر فساد ادامه پیدا کند مسلما هزینه های سنگین تری را بدنبال خواهد داشت.

جلالی فرماندار لنگرود نیز  بیان داشت: مدیران باید در امورات خود چهار اصل شفاف سازی، هوشمند سازی، مردمی سازی و کارآمد سازی را سرلوحه کار خود قرار داده و در راستای عدالت اجتماعی از تلاشی دریغ نمایند.

فرماندار لنگرود افزود: بحث مدیریت پسماند، ایجاد فرصت مناسب برای حضور گردشگران و سرمایه گذاران و ایجاد درآمد پایدار برای شهروندان لنگرودی از مواردی است که باید دغدغه همه مدیران شهرستان باشد و در این راستا گام بردارند.

صادق صادق پور شهردار جدیدلنگرود پس از دریافت حکم از استانداری گیلان و  قرائت سوگند نامه ؛گفت: از اعضای شورای شهر لنگرود قدردانی

 می کنم که به بنده اعتماد نمودند و امیدوارم بتوانم با استعانت از پروردگار متعال، دعای شما بزرگواران و مردم خوب لنگرود؛ جوابگوی تک تک شهروندان لنگرود باشم.

صادق صادق پور شهردار لنگرود بیان داشت:  جامعه از افراد مختلف تشکیل شده و باید به تک تک ابعاد مختلف روانی، فرهنگی؛ سیاسی، اقتصادی ، عمرانی و شهرسازی توجه گردد. از آنجا که یک فرد به تنهایی توانایی و علم رسیدگی به تمام مسائل یک جامعه را نداشته ، ضرورت مشارکت عمومی مردم ملموس می‌گردد.
شهردار لنگرود اظهار داشت: از شما بزرگواران
تقاضا  به مانند گذشته با همدلی و وفاق  در راستای اعتلای طرح تفصیلی و راهبردی شهر و توسعه و عمران آبادانی شهر لنگرود گام های مؤثرتری برداریم ویاری گر هم باشیم.


 

شناسنامه


کدخبر: ۳۱۰۳۷۴
تاریخ: ۱۴۰۱/۹/۲     ساعت: ۱۸ : ۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


تصاویر مرتبط
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۱ دوشنبه ۱۴ آذر
  • ١١ جمادي الاولي ١٤٤٤
  • Dec 05 2022