صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
رئیس سازمان بیمه سلامت کشور:

ثبت نام رایگان بیش از پنج میلیون نفر در بیمه سلامت

محمدمهدی ناصحی با اشاره به ثبت نام رایگان بیش از پنج میلیون نفر از دهک های اول تا سوم جمعیت در بیمه سلامت گفت: دیگر دهک های جمعیتی می توانند با مراجعه به سامانه بیمه سلامت و یا پیشخوان دولت اقدام به فعال کردن بیمه خود کنند.

به گزارش جهانی پرس، برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص ایرادات بیمه سلامت و سردرگمی بیمه شدگان با دکتر محمد مهدی ناصحی رئیس سازمان بیمه سلامت کشور به صورت تلفنی گفتگو کرد.
محمدمهدی ناصحی با بیان اینکه پنج صندوق بیمه ای شامل کارکنان دولت، صندوق بیمه همگانی، بیمه روستاییان و سایر اقشار و بیمه ایرانیان وجود دارد گفت: بستگی به نوع صندوق، ارائه خدمت و تمدید مهلت بیمه متفاوت است.
وی با اشاره به تحت پوشش قرار گرفتن بیش از پنج میلیون نفر از جمعیت دهک های یک تا سه کشور تحت پوشش بیمه سلامت اظهار کرد: برای این افراد به صورت خودکار، رایگان و بدون نیاز به حضور فیزیکی، بیمه فعال شده است اما برای دهک های بالاتر که بر اساس قانون باید ارزیابی وسع شوند، باید در سامانه بیمه سلامت یا پیشخوان های دولت مراجعه کنند تا پس از ارزیابی وسع آنها، بیمه سلامت شان تمدید می شود.
رئیس سازمان بیمه سلامت کشور درباره هزینه بیمه شدن افراد دهک های چهار تا ده بیان کرد: این افراد باید ده درصد حق بیمه سلامت خود را پرداخت کنند تا بیمه آنها فعال شود. مبلغ کل بیمه برای یک سال دهک چهارم یک میلیون و 40 هزار تومان است که 10 درصد آن باید پرداخت شود. دهک پنج و ششم 25 درصد، هفت و هشت 50 درصد است.
وی از اطلاع رسانی گسترده برای ثبت نام بیمه سلامت گفت و عنوان کرد: به همه پنج میلیون و 400 هزار نفر دهک های اول تا سوم پیامک دادیم و برنامه ریزی کرده ایم برای دهک های بالاتر نیز برنامه ریزی کرده ایم که به صورت پیامک مردم را راهنمایی و مطلع کنیم.
ناصحی در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو درباره خدمات بیمه سلامت کشور توضیح داد و تاکید کرد: اگر هموطنان عزیز کشور بیمه ندارند به پیشخوان دولت یا سامانه سازمان بیمه سلامت مراجعه کنند. این بیمه قطعا به نفع مردم خواهد بود زیرا حداقل 90 درصد هزینه در بخش دولتی را برای بستری و 70 درصد برای درمان سرپایی پرداخت می کنیم. اگر ساماندهی ارز دارو اتفاق بیافتد، قطعا بیمه ها با توجه به سامانه های الکترونیکی که در اختیار دارند، خیلی راحت افراد را تحت پوشش قرار می دهند.
وی افزود: روز به روز هزینه های زیادی در حوزه سلامت در تمام دنیا از جمله ایران در حال اضافه شدن است. بیمه سلامت با دریافت اطلاعات دقیق از مردم راهکارهایی برای پوشش این هزینه ها خواهد یافت زیرا آمار مربوط به مصرف دارو در سامانه های مرتبط فعال می شود و می توانیم سیاست درستی را از جهت توزیع منابع در کشور داشته باشیم.
رئیس سازمان بیمه سلامت کشور ضمن اشاره مجدد به راه های فعال کردن بیمه سلامت برای مردم گفت: از طریق سامانه یا حضور در پیشخوان های دولت امکان ثبت نام وجود دارد. همچنین تلفن 1666 برای راهنمایی مردم وجود دارد.

شناسنامه


کدخبر: ۲۹۰۸۱۸
تاریخ: ۱۴۰۱/۲/۲۶     ساعت: ۱۱ : ۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۱ دوشنبه ۱۱ مهر
  • ٧ ربيع الاول ١٤٤٤
  • Oct 03 2022