صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
در «ایران» هیسپان تی‌وی:

سفر از کاشان تا معرفی بازارهای سنتی و هنر شیشه گری ایران

برنامه «ایران» شبکه هیسپان تی وی این هفته به معرفی شهر کاشان یکی از شهرهای تاریخی استان اصفهان، بازارهای سنتی و مدرن ایران و هنر شیشه گری اختصاص دارد.

به گزارش جهانی پرس از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، این قسمت از مجموعه مستند «ایران» مخاطبان اسپانیایی زبان خود را با کاشان یکی از شهرهای تاریخی استان اصفهان که دارای تاریخچه ای طولانی در کشور ایران است، آشنا می کند. کاشان یک شهر پرجمعیت در استان اصفهان است که دارای جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی بسیار زیادی است که آن را تبدیل به یک شهر گردشگری زیبا کرده است.
بخش دوم برنامه به معرفی بازارهای سنتی و مدرن ایران اختصاص دارد. مراکز خرید ایران، یکی از مهم ترین عوامل چرخه اقتصادی و از بزرگ ترین دلایل جذب ارز و گردشگر در ایران است.
بخش انتهایی برنامه نیز به معرفی هنر شیشه گری در ایران می پردازد. شیشه‌گری هنر شکل‌دادن به شیشه است. هنرمند در این هنر، ابتدا ماده شیشه را حرارت می‌دهد تا نرم و نیمه مایع شود سپس به وسیله دست یا ابزار مخصوص یا دمیدن اشکال زیبایی مانند لیوان، بطری و در، پنجره ،عینک و یا انواع عدسی‌های چشمی ذره‌بین را پدید می‌آورد.
مجموعه «برنامه ایران» به تهیه‌کنندگی محمدعلی قاسمی چهارشنبه 2 آذر ساعت 04:30 از شبکه هیسپان تی وی پخش می شود و بازپخش آن همان روز در ساعت های 09:30، 13:00 و 18:30 برای اسپانیایی زبان های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود. علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به آدرس https://www.hispantv.com/showprogram/iran/97  این برنامه را در وب‌سایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند

کارشناسان «جریان خاورمیانه» پرس‌تی‌وی بررسی می‌کنند؛
تروریسم از استانبول تا شیراز و اصفهان و ایذه

افزایش نژادپرستی ضد سوری در ترکیه و سکوت بین‌المللی در برابر حادثه تروریستی ایذه محورهای موضوعی برنامه «جریان خاورمیانه»(MidEaStream) شبکه پرس تی‌وی را تشکیل می‌دهند.
به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، برنامه این هفته «جریان خاورمیانه» افزایش حملات خشونت‌آمیز علیه سوری‌ها در ترکیه و سکوت کشورهای غربی در واکنش به عملیات تروریستی ایذه را مورد بررسی قرار می‌دهد.
نژادپرستی در ترکیه علیه سوری‌های ساکن و پناهجو در این کشور پس از حادثه تروریستی در استانبول افرایش پیدا کرده است.
 مروه عثمان مجری برنامه به همین مناسبت گفت‌وگویی دارد با کورک الماسیان تحلیلگر مسائل خاورمیانه از آلمان و نظر او را درباره افزایش خشونت‌های نژادپرستانه در ترکیه علیه سوری‌ها جویا می‌شود.
عثمان همچنین از الماسیان می‌پرسد چرا سیاستمداران ترکیه از کارت پناهندگی آوارگان سوری در زمان رقابت‌های انتخاباتی استفاده می‌کنند اما در عمل، نگاهی تحقیرآمیز به آنها دارند؟
 بخش دوم برنامه «جریان خاورمیانه» نیز به عملیات تروریستی اخیر در شهرهای شیراز، اصفهان و ایذه می‌پردازد و سکوت غرب در مواجهه با این عملیات‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد.
علی جزینی روزنامه‌نگار المیادین انگلیسی به عنوان کارشناس این بخش برنامه، درباره دلایل رفتارهای دوگانه غرب در مواجهه با تروریسم سخن می‌گوید و به این پرسش مروه عثمان پاسخ می‌دهد که استراتژی ایران در برخورد با چنین سطح پیشرفته از تروریسم چه خواهد بود؟
برنامه «جریان خاورمیانه» چهارشنبه ساعت 10:00 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز همان روز ساعت  17:00 و 23:00، پنج‌شنبه ساعت 18:00، 03:00، جمعه ساعت 12:00 و شنبه ساعت 05:00 خواهد بود..علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/15095  این برنامه را در وب‌سایت شبکه پرس تی وی مشاهده کنند.

 

روایت جنایت اتمی آمریکا در پرس تی‌وی

مستند «من مرگ می‌شوم» با موضوع حمله اتمی آمریکا به هیروشیما و ناگازاکی روی آنتن شبکه پرس تی‌وی می‌رود.
به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، مستند «من مرگ می‌شوم» به کارگردانی مهدی فیاض کیا روایتی تاریخی از جنگ جهانی دوم و حمله اتمی آمریکا به شهرهای هیروشیما و ناگازاکی ژاپن است.
این مستند ۴۰ دقیقه‌ای با هدف بازخوانی و افشای چهره زشت حقوق بشر غربی و تبیین جنایات آمریکا ساخته شده است.
 در مستند «من مرگ می‌شوم» اطلاعاتی از روند طراحی و ساخت بمب اتمی به رهبری دانشمند یهودی «اپن هایمر» ارائه می‌شود.
این مستند که جایزه پژوهش و تحقیق را از پنجمین دوره جشنواره عمار گرفته است با دادن اطلاعاتی دقیق از روند شکل‌گیری و طراحی و ساخت بمب اتم به رهبری دانشمند یهودی «اپن هایمر» و تصاویری کمتر دیده شده، همراه با گفتار متن مناسب ناصر طهماسب، تماشاگر را مجذوب شنیدن درباره این فاجعه بزرگ تاریخی می‌کند.
مستند «من مرگ می‌شوم» به تهیه‌کنندگی مهدی نقویان در دو روز متوالی از روز چهارشنبه شنبه ساعت ۰۴:۰۰ از شبکه پرس تی‌وی روی آنتن می‌رود. بازپخش این مستند هم همان روز ساعت ۹:۰۰، ۱۵:۰۰، ۲۱:۰۰ و بامداد روز بعد ساعت ۰۱:۰۰ پخش می‌شود.

شناسنامه


کدخبر: ۳۱۰۳۴۲
تاریخ: ۱۴۰۱/۹/۱     ساعت: ۱۳ : ۵۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: هنر و اندیشه       زیرسرویس: هنر و اندیشه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۱ دوشنبه ۱۴ آذر
  • ١١ جمادي الاولي ١٤٤٤
  • Dec 05 2022