صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

فعالیتهای خلاقانه اداره آموزش و مشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران در نمایشگاه کتاب تهران

شخصیت پردازی خلاقانه گلدونه و ناردونه با ایده پردازی سعیده یراقی برای آموزش شهروند خوب به کودکان در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با استقبال خوب مخاطبان روبرو شد .

به گزارش جهانی خبر،  در این بخش کودکان با حضور دو مربی خانم و آقا در غالب گپ و قصه در فضای کودکانه با طراحی و دکورآرایی متناسب و جذاب با مولفه های شهروندی آشنا می شوند و کارهایی را که به عنوان شهروند خوب انجام می دهند ثبت و بر روی ماکت شخصیت ناردونه و گلدونه چسبانده می شود.

هدف از این بخش ایجاد حس تعلق و توجه به هویت کودکان است .

در طول ایام نمایشگاه کتاب تهران، کودکان به زبان ساده و در غالب قصه گویی ، بازی، نقاشی، خمیر بازی، عکاسی با دکورهای آموزشی شهروند خوب و تشویق به انتشار تصاویرشان در شبکه های مجازی با هشتک شهروند خوب بصورت خلاقانه آموزش می بینند .

در ایستگاه بازی کودک و‌نوجوان؛ میز پذیرایی بازی های فکری تعبیه شده است تا با ایجاد هیجان مفید و‌موثر برای کودک و‌نوجوان بتوان مولفه دانایی محوری را تقویت کرد.

برنامه های متنوع دراستیح در فضای باز در ورودی سالن شهر فرهنگ با اجرای جذاب کودکان شاهنامه خوان، نقال، حافظ خوان در ساعات پایانی نمایشگاه اداره می شود تا مخاطبان کودک را به این بهانه با داشته های فرهنگی خود بهتر آشنا شوند .

جنگ شاد کودکانه و قصه گویی با اجرای پر انرژی از دیگر برنامه های استیج موسسه مهرگان فرهنگ با حمایت اداره کل آموزش و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران می باشد.

در پایان، هدف از اجرای خلاقانه و پژوهش شده این بخش، آموزش کودک و‌نوجوان با مولفه های شهروندی ؛دانایی محوری، میهن دوستی، مشارکت، مسوولیت پذیری، قانون مداری است.

 

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۳۶۹۲
تاریخ: ۱۳۹۷/۲/۱۵     ساعت: ۱۴ : ۱۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی جهانی پرس       زیرسرویس: اختصاصی جهانی پرس
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ شنبه ۱۶ آذر
  • ٩ ربيع الثاني ١٤٤١
  • Dec 07 2019