صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
سردار نیل فروشان در رادیو ایران:

هرگز شروع کننده جنگ نبودیم و نیستیم

معاون عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: هرگز شروع کننده جنگ نبودیم و نیستیم تاریخ گواه ایبن ادعای ماست.

به گزارش جهانی خبر، سردار عباس نیل فروشان معاون عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سخنگوی رزمایش پیامبر اعظم در گفت وگو با برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران با اشاره به رزمایش سپاه پاسداران در خلیج فارس اظهار کرد:  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راستای ارتقا و افزایش سطح آمادگی رزمی خود، چهاردهمین  رزمایش پیامبر اعظم را برنامه ریزی کرد که در منطقه عمومی هرمزگان در غرب تنگه هرمز و خلیج فارس در حال  اجرا  است.

او ادامه داد: تمرینات سلسله مراتبی و بحث های ستادی این رزمایش از روزهای قبل شروع شده و مرحله عملیاتی آن دیروز کلید خورد؛ یکی از اهداف این رزمایش حصول تمرین از اجرای عملیات و دفاع از سرزمین و مردم ایران در مقابل دشمنان،  افزایش سطح هماهنگی در اجرای عملیات مشترک  بود همچنین تیراندازی های  این عملیات در اوج هماهنگی بود.

معاون عملیات سپاه پاسداران ابیان کرد: پایداری ارتباطات در شرایط جنگ الکترونیک و  تمرین های ستادی سناریوهای مختلف از برجستگی های این مانور بود  به طوری که یک قرارگاهی به عنوان دشمن فرض شد و در مقابل نیروهای دو طرفه با هم شلیک های خوبی داشتند.

سردار نیل فروشان اضافه کرد: هدف بزرگ و مهم این رزمایش پایان ناپذیری دفاع با بهره گیری از توان عظیم نیروهای مردمی و بسیج دریایی بود؛ همچنین پیام رزمایش به کشورهای همسایه یک پیام محبت، صلح و دوستی و امنیت برای کشورهای منطقه خلیج است اما پیام این رزمایش برای استکبار ، امادگی هوشیاری و ایستادگی است .

او گفت: ما اراده کردیم که از دستاوردهای انقلاب، کشور ایران و مردم میهن دفاع کنیم ؛ هرگز شروع کننده جنگ نبودیم و نیستیم تاریخ گواه ایبن ادعای ماست اما در مقابل متجاوزان راهبرد دفاعی ما تمامی  اهداف دشمن را در بر خواهد گرفت.

سخنگوی رزمایش پیامبر اعظم در پایان تاکید کرد: امروز نمایش توان نظامی ما ضامن امنیت جمعی در خلیج فازس و اعتبار قدر بازماندگی ما است .

«سلام صبح بخیر»به تهیه کنندگی آرمان ستوده و گویندگی سعید توکلی  از رادیو ایران پخش می شود

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۵۸۳۷
تاریخ: ۱۳۹۹/۵/۸     ساعت: ۱۴ : ۱۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: سیاسی       زیرسرویس: سیاسی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۱ مرداد
  • ٢١ ذو الحجه ١٤٤١
  • Aug 11 2020