صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
مدیریت شهری
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش

دارالاکرام با همکاری کمیسیون حقوق بشر اسلامی برگزار می‌کند

موسسه دارالاکرام، حامی تحصیل کودکان مستعد فاقد سرپرست موثر، همزمان با روز جهانی کودک، مراسم اهدای جوایز سومین «جایزه سالانه به مهربانی» را برگزار می‌کند.

به گزارش جهانی پرس، موسسه خیریه دارالاکرام با بیش از دو دهه فعالیت در حوزه آموزش و تحصیل کودکان، از سال ۱۳۹۸ جایزه سالانه به مهربانی را طراحی و برنامه‌ریزی نموده است تا بیش از پیش به تقدیر و ترویج تلاش‌ها و اقدامات ملی در زمینه حفظ و رعایت حقوق کودک بپردازد. بدین منظور هر ساله به مناسبت روز جهانی کودک، طی فراخوانی از برگزیدگان این حوزه متناسب با موضوع فراخوان با اهدای جایزه سالانه به مهربانی تجلیل به عمل می‌آورد.
از این روی، به مناسبت روز جهانی کودک، مراسم سومین جایزه سالانه‌ به مهربانی با موضوع «ابتکارات و تلاش‌های مربوط به رعایت و پیشبرد حقوق کودکان در فضای دیجیتال»، روز یکشنبه ۳۰ آبان از ساعت ۱۳۰: ۵ تا ۱۷ در محل ستاد برگزار می‌شود.
فضای دیجیتال تمام ابعاد زندگی انسان معاصر و نسل‌های آتی را در برگرفته است. این شرایط حقوق کودکان را  در همه زمینه‌ها در جهان و ایران تحت تاثیر قرار داده است. از این رو لازم است دولت‌ها و سایر نهادها از جمله خانواده‌ها به اقدامات ایجابی و سلبی متنوعی دست بزنند تا فضای دیجیتال در خدمت رشد و شکوفایی کودکان و نه صدمه زدن به آنان قرار گیرد.
نظر به اهمیت موضوع، امروزه در سطح جهانی قاعده‌گذاری‌های دقیقی در این حوزه صورت گرفته است. به عنوان نمونه به تازگی در فوریه ۲۰۲۱، کمیته حقوق کودک سازمان ملل متحد نظریه تفسیری شماره ۲۵  را انجام داده است. در کشورهای مختلف نیز سازوکارها و تدابیر ویژه‌ای برای رعایت حقوق کودک در فضای دیجیتال تعبیه شده است.
در روند انتخاب شایسته‌ترین‌های سومین جایزه به مهربانی۱۴۰۰تلاش خواهیم کرد تا اطلاع‎رسانی‌های تخصصی نیز در این حوزه انجام می‌گیرد تا مخاطبان نسبت به اهمیت رعایت حقوق کودک در فضای دیجیتال حساسیت بیشتری پیدا کنند.

 

 

شناسنامه


کدخبر: ۲۷۷۱۵۱
تاریخ: ۱۴۰۰/۸/۲۹     ساعت: ۱۸ : ۲۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۱ يکشنبه ۸ خرداد
  • ٢٧ شوال ١٤٤٣
  • May 29 2022